TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Świąteczne ozdoby z drewna – zrób to sam


 

Za oknem coraz chłodniej, mróz koloruje nasze nosy na czerwono, a w radio coraz częściej słyszymy charakterystyczne dzwoneczki. Zbliża się grudzień, a wraz z nim najbardziej magiczny czas w roku, czyli Święta Bożego Narodzenia. W sklepach pełno już ozdób świątecznych, ale przyznać trzeba, że często brakuje im wyjątkowości. Nie ma w tym niczego dziwnego, trudno o nią w przypadku masowej produkcji. Jest jednak na to sposób: dekoracje świąteczne z drewna. Ich wykonanie ma wiele zalet: nie jest trudne, pozwala oszczędzić pieniądze oraz spędzić wspaniały czas z bliskimi.

 

Dekoracje zimowe zrób to sam

Aby wykonać drewniane dekoracje świąteczne, potrzebne są przede wszystkim chęci. Przyda się też kilka długich wieczorów oraz kubek ulubionej herbaty lub gorącej czekolady. Z technicznych rzeczy zaopatrz się w plastry drewna o różnej grubości i średnicy, klej do drewna, sznurek jutowy, czerwona wstążka. Możesz przygotować także świeczki, gałązki świerku, laski cynamonu oraz plastry suszonej pomarańczy. Dekoracje świąteczne z drewna nadają wnętrzu domu wyjątkowego klimatu. Najpopularniejsze z nich to choinkowe zawieszki, lampiony, figurki czy podstawki pod świece.

 

Figurki z drewna jak zrobić

Aby wykonać popularne drewniane figurki, potrzeba nieco więcej sprzętu, za pomocą którego będzie możliwość wycięcia odpowiednich kształtów. Do wykonania jelonka będą to: półokrągły tułów, głowa w kształcie jajka oraz dwa charakterystyczne nieregularnie wycięte rogi. Natomiast go zrobienia choinki przygotować należy okrągłe plastry drewna w różnych rozmiarach, które ułożone jeden na drugim, stworzą przestrzenną choinkę. Charakterystyczne drzewko można stworzyć także z prostokątnych kawałków drewna, układając je w pionowy kształt serpentyny, stopniowo zmniejszając ich wielkość. Jak widać, dekoracje świąteczne na drewnie mogą przybierać różne kształty i formy.

Wśród wszechobecnego plastiku i braku oryginalności, warto poświęcić jeden lub dwa wieczory oraz wykonać dekoracje świąteczne z drewna. Niewątpliwie będą docenioną przez domowników i gości dekoracją, która w kolejnych latach przywoła piękne wspomnienia wspólnie spędzonego czasu przy rodzinnym projekcie.

Udostępnij

Do poczytania

Przekonaj się jak łatwo dbać o drewno zarówno w Twoim domu, jak i w miejscach wystawionych na zmienne warunki atmosferyczne.

Plastry z drewna 3 pomysły na dekoracyjne wykorzystanie