TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Plastry z drewna 3 pomysły na dekoracyjne wykorzystanie


 

Dekorując dom chcemy, by wyglądał pięknie i oryginalnie. Często podążamy za panującymi w danym czasie trendami, by stworzyć modne wnętrza. Od kilku sezonów popularnością cieszy się powrót do natury, rustykalne i boho wnętrza. W trend ten wpisują się plastry drewniane, które są efektowne i mają szeroki zakres zastosowań.

Plastry drewna inspiracje dla Twojego domu

Drewniane krążki wykorzystać można na wiele sposobów. Ich dużą zaletą jest mnogość możliwości, ponieważ można je w prosty sposób wykonać z każdego drewna. Dzięki temu wybrać można barwę kory oraz wielkość krążka, która uzależniona jest od średnicy pienia. Większe z nich można potraktować jako plastry drewna na ścianę i ułożyć z nich ciekawy niesymetryczny wzór. Można również podejść do tematu bardziej holistycznie i w całym pomieszczeniu ułożyć jako panele ścienne plastry drewna. Wtedy potrzeba naprawdę wiele krążków w rozmaitych rozmiarach. Ważne, by były z jednego gatunku drewna, tak by zachować spójność kolorystyczną. Jeśli wolisz zaaranżować mniejszy obszar, krążki drewna na ścianę będą idealną dekoracją na przykład na pojedynczej ścianie wokół kominka.

Jeśli masz ochotę na wykonanie większych dekoracji, ciekawą propozycją są stoliki z plastra drewna lub taborety. Kluczowe jest znalezienie pienia, lub gotowego krążka o dużej średnicy. Następnie drewno warto zabezpieczyć, żeby uniknąć drzazg podczas korzystania z mebla. Możesz wykorzystać w tym celu Szybkoschnącą lakierobejcę do wnętrz Altax lub Szybkoschnący lakier do wnętrz. Są to produkty bezpieczne dla dzieci, podkreślające naturalny rysunek drewna oraz zabezpieczające przed zadrapaniami i uszkodzeniami. Ostatnim potrzebnym do projektu elementem są nóżki. Mogą być drewniane lub metalowe – wybierz takie, które lepiej wyglądały w Twoim wnętrzu. Nieco inaczej sprawa ma się kiedy chcesz wykonać stół z plastrów drewna.  Do tego projektu potrzebne będzie znacznie więcej krążków o zróżnicowanej wielkości, tak by najmniejsze z nich mogły wypełnić przestrzenie między większymi. Po ułożeniu drewnianej mozaiki w specjalnej formie należy zalać ją przezroczystą żywicą epoksydową. Na koniec wyszlifuj powierzchnię stołu, by nadać jej końcowy kształt.

Jeśli chodzi o mniejsze dekoracje z plastrów drewna, możesz wykonać podstawkę pod świecę lub paterę do owoców. Spróbuj wyrzeźbić zagłębienie w krążku, tak by powstały niewysokie ścianki. Dzięki temu okrągłe owoce nie będą z niej wypadać. W okresie bożonarodzeniowym możesz stworzyć także bombki na choinkę. Będzie to też idealny czas na stroik na plastrze drewna. Możesz zrobić go na przykład w doniczce i dopiero ją umieścić na krążku, lub bezpośrednio na nim ustawiać świece i inne dekoracje. Kiedy dodasz do nich gałązki świerku i jemioły w łatwy sposób stworzysz piękny świąteczny stroik.

Inne ozdoby z krążków drewna, jakie możesz wykonać samodzielnie w domu to ułożenie ich w głębszej wnęce ramki do zdjęć i dopiero na tę drewnianą warstwę przymocowanie zdjęć. W ten sposób sprawisz, że zdjęcia będą miały piękne tło, a ramka będzie oryginalnym dodatkiem. Możesz pomyśleć również nad stworzeniem zegara ściennego lub dzwonka wietrznego. Zrobisz to poprzez połączenie sznurkami kilkunastu krążków o różnej wielkości i zawiązanie ich niesymetrycznie na różnej wysokości wokół grubego podłużnego kawałka drewna, tak by wystawione na zewnątrz mogły podczas wiatru o siebie uderzać i wydawać dźwięk.

Kolejną ciekawą i prostą w wykonaniu propozycją jest podkładka plaster drewna pod kubek lub ochronna mata na stół, którą kładzie się pod talerzem. Aby wykonać tę drugą, wystarczy nakleić drewniane krążki na kawałek materiału w kształcie prostokąta. Jak widać możliwości, gdzie można wykorzystać plastry drewna, jest mnóstwo. A może być ich jeszcze więcej, ponieważ w przypadku takich kreatywnych zadań jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

 

Udostępnij