TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Elewacje


Drewno to coraz popularniejszy surowiec budowlany, często wykorzystywany również jako elewacja.
Tego rodzaju wykończenie podnosi atrakcyjność domu i zawsze sprawia przyjemne,
bliskie naturze wrażenie. O elewacje należy jednak dbać, gdyż jest szczególnie narażona
na efekty czynników biologicznych. Na szczęście pielęgnacja drewna z Altaxem
to gwarancja pewnej i trwałej satysfakcji.

Drewniana elewacja to ponadczasowe rozwiązanie, pasujące zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych domów. Jakie drewno najlepiej wybrać przy wykańczaniu domu? Ważne, żeby było trwałe i odporne na czynniki biologiczne. Wśród egzotycznych gatunków warto rozważyć okoume, tatajuba, merbau, cedr kanadyjski i meranti, natomiast spośród lokalnych świetnie się nadaje sosna, dąb czy świerk skandynawski.

 

Jak zadbać o elewacje?

Pewny i dający trwałą satysfakcję sposób to użycie produktów Altax. Przed biokorozją drewno zabezpieczy Altax Impregnat gruntujący. Potem można zabezpieczyć je przed warunkami atmosferycznymi, sięgając po Impregnat Żywiczny (wykończenie matowe) lub Lakierobejcę Żywiczną (satynowy półpołysk).

Ochrona-na-zew_elewacje-txt

Do poczytania

Przekonaj się jak łatwo dbać o drewno zarówno w Twoim domu, jak i w miejscach wystawionych na zmienne warunki atmosferyczne.

Czym zabezpieczyć drewno na zewnątrz?

Masz wątpliwości?

Czy potrzebne jest użycie Produktu Gruntującego pod farbę, impregnat koloryzujący, lakierobejcę lub lakier?
+ -

Kilka lat temu zmieniły się przepisy i z produktów dekoracyjnych (impregnaty, lakierobejce, lakiery, farby itp.) zostały wycofane biocydy (substancje czynne), które chroniły drewno przed biokorozją (grzyby pleśniowe, domowe, sinizna i owady żerujące w drewnie). Dlatego teraz każdy producent zaleca wstępne zagruntowanie drewna impregnatem gruntującym.

Po zastosowaniu impregnatu gruntującego należy odczekać do momentu aż benzyna dokładnie odparuje z drewna (ok. 24 h) i dopiero wtedy można nanosić produkty dekoracyjne, które będą chroniły drewno przed czynnikami atmosferycznymi.

Czym nakładać impregnaty i lakierobejce?
+ -

Takie produkty najlepiej nakładać za pomocą pędzla. Dzięki temu dokładnie rozetrzemy przezroczyste pigmenty na drewnie i podkreślimy jego naturalny rysunek, a także lepiej wetrzemy w drewno cząsteczki żywicy, które lepiej wnikną w strukturę drewna i stworzona powłoka ochronna będzie trwalsza.