TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Więźba dachowa


Jest często nazywana kręgosłupem lub szkieletem dachu. I rzeczywiście,
to na więźbie utrzymuje się cały dach. To bardzo ważna konstrukcja nośna,
która chroni wnętrze całego domu przed efektami pogody, takimi jak silny wiatr,
czy zalegający śnieg. Więźba dachowa jest zwykle zrobiona z drewna, które
należy pielęgnować, a szczególnie chronić przed owadami. Na szczęście produkty
Altax gwarantują trwałą satysfakcję!

Drewniana więźba dachowa jest zbudowana z krokwi (tak nazywa się ukośnie położone deski), które są podparte jętkami lub płatwiami (poziomymi belkami). Najczęściej cała konstrukcja jest ukryta w najwyższych poziomach domu, często na rzadko odwiedzanym strychu, dlatego stanowi atrakcyjne miejsce dla owadów. Warto się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć.

 

Jak dbać o więźbę dachową?

Szkodniki żerują na różnej głębokości drewna, więc przede wszystkim potrzebujemy środka, który głęboko penetruje drewno. Najlepszym, skutecznym rozwiązaniem będzie użycie impregnatu konstrukcyjnego. Coraz częściej jednak spotkać można elementy więźby nie tylko na strychu, ale również jako element dekoracyjny w pomieszczeniach mieszkalnych – wówczas należy sięgnąć po Impregnat gruntujący Altax, a potem – w zależności od oczekiwanego efektu – po jeden z produktów gamy szybkoschnącej Altax: lakier, lakierobejcę lub emalię.

Ochrona-w-srodku_wiezba-dachowa-txt

Masz wątpliwości?

Czy potrzebne jest użycie Produktu Gruntującego pod farbę, impregnat koloryzujący, lakierobejcę lub lakier?
+ -

Kilka lat temu zmieniły się przepisy i z produktów dekoracyjnych (impregnaty, lakierobejce, lakiery, farby itp.) zostały wycofane biocydy (substancje czynne), które chroniły drewno przed biokorozją (grzyby pleśniowe, domowe, sinizna i owady żerujące w drewnie). Dlatego teraz każdy producent zaleca wstępne zagruntowanie drewna impregnatem gruntującym.

Po zastosowaniu impregnatu gruntującego należy odczekać do momentu aż benzyna dokładnie odparuje z drewna (ok. 24 h) i dopiero wtedy można nanosić produkty dekoracyjne, które będą chroniły drewno przed czynnikami atmosferycznymi.

Jakiego pędzla użyć do nakładania produktów Altax?
+ -

Do produktów na bazie benzyny należy użyć naturalnych pędzli do produktów rozpuszczalnikowych, a do produktów wodnych należy użyć pędzli syntetycznych. Pamiętajmy, że im lepsza jakość pędzla, tym łatwiejsze malowanie i ładniejszy efekt końcowy.

Jak stosować Produkt Owadobójczy?
+ -

Aby Altax Owadobójczy zadziałał, musi dotrzeć do żerujących w drewnie owadów. Dlatego oprócz samego smarowania drewna pędzlem stosuje się dodatkowe metody:
– wstrzykiwanie preparatu bezpośrednio w otwory wywiercone przez owady,
– nawiercanie grubych belek długim i cienkim wiertłem i wstrzykiwanie tam preparatu,
– po użyciu produktu warto drewniane elementy owinąć folią malarską na 2-3 dni, aby benzyna nie odparowała za szybko z drewna, tylko żeby wnikała w nie jak najgłębiej.

Altax Owadobójczy do drewna jest produktem na bazie benzyny i dlatego nie wolno go rozpylać. Powody są trzy. Podczas takiego nakładania w powietrzu pojawiają się mikrokropelki benzyny, które wdychamy do płuc wraz ze środkiem owadobójczym. Poza tym te kropelki też parują i nasączają bardzo mocno powietrze oparami benzyny – wdychanie tych oparów jest bardzo szkodliwe i prowadzi do zatrucia organizmu. W skrajnych sytuacjach, przy bardzo dużym stężeniu oparów benzyny w zamkniętym pomieszczeniu może dojść do samozapłonu.