TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Podbitki dachowe


Dach nie zawsze musi być wyposażony w podbitkę, ale stanowi ona praktyczny element
podnoszący również estetykę naszego domu. Dlatego o podbitkę warto dbać, by przez lata
zachowała swoją trwałość oraz odporność.  

Warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, deszcz czy śnieg mogą mieć szkodliwy wpływ na stan naszego domu, szczególnie groźna może być woda spływająca z dachu niezabezpieczonego podbitką. Ponadto zacienione, wysoko położone kąty pod dachem stanowią atrakcyjną kryjówkę dla niekoniecznie pożądanych przybyszów – owadów, ptaków oraz mniejszych ssaków.

 

Jak zadbać o podbitkę dachową?

Użycie produktów Altax skutecznie konserwuje i chroni podbitkę dachową przed kaprysami pogody oraz niepożądaną działalnością owadów i zwierząt. Na niezabezpieczone wcześniej drewno należy najpierw zastosować Impregnat gruntujący, który ochroni je przed biokorozją (grzybami pleśniowymi, domowymi, sinizną i owadami żerującymi w drewnie), a następnie jednym z produktów, które będą chronić drewno przed czynnikami atmosferycznymi: Impregnatem Żywicznym (wykończenie matowe) lub Lakierobejcą Żywiczną (satynowy półpołysk).

Ochrona-na-zew_podbitki-dachowe-txt

Do poczytania

Przekonaj się jak łatwo dbać o drewno zarówno w Twoim domu, jak i w miejscach wystawionych na zmienne warunki atmosferyczne.

Jak zabezpieczyć drewnianą podbitkę dachową?

Masz wątpliwości?

Czy potrzebne jest użycie Produktu Gruntującego pod farbę, impregnat koloryzujący, lakierobejcę lub lakier?
+ -

Kilka lat temu zmieniły się przepisy i z produktów dekoracyjnych (impregnaty, lakierobejce, lakiery, farby itp.) zostały wycofane biocydy (substancje czynne), które chroniły drewno przed biokorozją (grzyby pleśniowe, domowe, sinizna i owady żerujące w drewnie). Dlatego teraz każdy producent zaleca wstępne zagruntowanie drewna impregnatem gruntującym.

Po zastosowaniu impregnatu gruntującego należy odczekać do momentu aż benzyna dokładnie odparuje z drewna (ok. 24 h) i dopiero wtedy można nanosić produkty dekoracyjne, które będą chroniły drewno przed czynnikami atmosferycznymi.

Czym nakładać impregnaty i lakierobejce?
+ -

Takie produkty najlepiej nakładać za pomocą pędzla. Dzięki temu dokładnie rozetrzemy przezroczyste pigmenty na drewnie i podkreślimy jego naturalny rysunek, a także lepiej wetrzemy w drewno cząsteczki żywicy, które lepiej wnikną w strukturę drewna i stworzona powłoka ochronna będzie trwalsza.