TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Zabezpieczenie i malowanie podbitki dachowej


 

Podbitka dachowa drewniana jest nie tylko elementem dekoracyjnym – pełni również funkcje ochronne. Zabezpiecza szczeliny pod okapem przed nieproszonymi gośćmi – ptakami, pszczołami, szerszeniami, które w takich miejscach chętnie zakładają swoje gniazda. Aby podbitki dachowe długo spełniały swoją rolę i ładnie wyglądy, należy je zabezpieczyć właściwie dobranym preparatem.


Drewniana podbitka dachowa powinna zostać odpowiednio przygotowana jeszcze przed jej montażem. Jeśli deska na podbitkę jest z surowego drewna, to w pierwszej kolejności powinna zostać zabezpieczona przed biokorozją np. Impregnatem Gruntującym Altax. Krok drugi to aplikacja produktu, który będzie chronić drewno przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz czy promieniowanie słoneczne. Wybieramy odpowiednią lakierobejcę do drewna, w zależności od tego jakie mamy drewno i jaki efekt chcemy uzyskać. Podbitka dachowa drewniana może być zabezpieczona m.in. Lakierobejcą Żywiczną, Impregnatem Żywicznym, Szybkoschnącym Impregnatem marki Altax lub Woskową Lakierobejcą Elewacyjną.
Impregnacja podbitki dachowej to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zabezpieczyć drewno nieoszlifowane. Sięgnij po Impregnat Żywiczny marki Altax, a wysoką trwałość zabezpieczenia połączysz z łatwością pracy. Drugą warstwę produktu możesz aplikować już po upływie dwóch godzin.

Jeśli masz drewno oszlifowane i zastanawiasz się czym pomalować podbitkę, to zwróć uwagę na Lakierobejcę Żywiczną. System wysokogatunkowych żywic sprawia, że produkt odżywia drewno, czyniąc je odpornym na czynniki zewnętrzne. Dzięki lakierobejcy uzyskasz wykończenie satynowe.

Malowanie podbitki możesz też wykonać sięgając po impregnaty do drewna, takie jak Impregnat Szybkoschnący Altax. Praca nim jest łatwa i przyjemna – impregnat nie kapie, łatwo się rozprowadza i szybko schnie. Dzięki temu całość prac możesz ukończyć w ciągu jednego dnia.

Podbitka drewniana może też zostać zabezpieczona Woskową Lakierobejcą Elewacyjną Altax. Idealnie nadaje się do dużych powierzchni takich jak elewacje i podbitki. Lakierobejca jest elastyczna, nie łuszczy się, nie pęka i skutecznie chroni drewno przed czynnikami zewnętrznymi.

Podbitki dachowe drewniane powinny być regularnie odnawiane i zabezpieczane nową warstwą preparatu. Stosując produkty marki Altax wystarczy zaaplikować dodatkową warstwę produktu na suchą i czystą powierzchnię. Jeśli powierzchnia jest bardzo zniszczona to warto ją delikatnie przeszlifować, odpylić i oczyścić. Dzięki temu podbicia dachowe drewniane znów odzyskają ładny i estetyczny wygląd.

Udostępnij