TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Czym zabezpieczyć drewno na zewnątrz


 

Odpowiednie zabezpieczenie drewna na zewnątrz sprawi, że będzie ono odporne na biokorozję i czynniki atmosferyczne, takie jak wilgoć czy promieniowanie UV. Dzięki właściwej impregnacji zachowa ładny wygląd i funkcjonalność na długie lata. Przed przystąpieniem do zabezpieczania powierzchni warto się zastanowić jak i czym konserwować drewno.


Zabezpieczanie drewna surowego zawsze w pierwszej kolejności powinno się rozpoczynać od zastosowania impregnatu gruntującego. Impregnat gruntujący marki Altax zabezpiecza drewno przed biokorozją, czyli grzybami, sinizną i owadami żerującymi w drewnie.

Jeśli jedynie odnawiamy już wcześniej malowaną powierzchnię to warto zeszlifować resztki poprzedniego preparatu. Zapewni to ładniejszy efekt wizualny, a nakładany produkt lepiej wniknie w drewno.

W kolejnym kroku impregnacja drewna na zewnątrz obejmuje zabezpieczenie powierzchni przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: promieniowanie UV, woda i wilgoć. Tu do wyboru mamy kilka produktów: lakiery, lakierobejce, impregnaty, oleje do drewna i emalie.

Lakiery do drewna na zewnątrz, takie jak Altax Lakier Super Trwały, są idealne do zabezpieczenia dużych powierzchni np. płotów i podbitek. Dzięki zastosowaniu mocnych filtrów UV preparat sprawia, że drewno nie żółknie i nie ciemnieje i na długie lata zachowuje swój naturalny kolor.

Lakierobejce do drewna na zewnątrz nadają drewnu kolor, podkreślają jego rysunek i zapewniają mu wykończenie satynowe. Altax Lakierobejca Żywiczna to idealny wybór dla tych, którzy chcą połączyć wysoką jakość zabezpieczenia z łatwością pracy.

Konserwacja drewna ogrodowego może być przeprowadzona także przy użyciu impregnatów, które zachowują rysunek drewna i nadają mu wykończenie matowe. Zastosowanie Impregnatu Żywicznego marki Altax to gwarancji szybkości i łatwości pracy – drugą warstwę preparatu można nakładać już po upływie dwóch godzin.

Olejowanie drewna na zewnątrz wymaga szczególnej uwagi, ponieważ na raz zaolejowane drewno można nakładać już tylko olej. Prawidłowo nałożony preparat nie powinien tworzyć powłoki, podkreśla rysunek drewna i ma wykończenie matowe. Świetnie sprawdzi się jako ochrona drewna na zewnątrz w przypadku powierzchni takich jak podłogi, tarasy, mostki i drzwi.
Co ciekawe do zabezpieczenia drewna w ogrodzie czy na balkonie świetnie sprawdzą się również emalie. Czy wiesz czym malować drewno na zewnątrz, tak aby nadać mu kolor i zaimpregnować powierzchnię?

 

Czy pomalować drewno?

Coraz więcej osób chętnie maluje drewno w ogrodzie na odważne kolory, sięgając po kolorowe emalie ogrodowe. Jaka farba nadaje się do drewna na zewnątrz? Muszą to być specjalnie do tego przeznaczone preparaty, ponieważ farby do drewna na zewnątrz posiadają składniki chroniące przed czynnikami atmosferycznymi. Przykładem takiego preparatu może być farba ogrodowa Viva Garden!, o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Jest to nie tylko farba do malowania drewna na zewnątrz – sprawdzi się także do malowania metalu, ceramiki, cegły, betonu i kamienia. Farby do drewna na zewnątrz nakładamy na impregnat gruntujący.

Udostępnij