produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Podbitki dachowe


Dach nie zawsze musi być wyposażony w podbitkę, ale stanowi ona praktyczny
element podnoszący również estetykę naszego domu. Dlatego o podbitkę warto
dbać, by przez lata zachowała swoje właściwości oraz odpowiedni wygląd.
Na szczęście konserwacja tego elementu z marką Altax to nic trudnego!

Warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, deszcz czy śnieg mogą mieć szkodliwy wpływ na stan naszego domu, szczególnie groźna może być woda spływająca z dachu niezabezpieczonego podbitką. Ponadto zacienione, wysoko położone kąty pod dachem stanowią atrakcyjną kryjówkę dla niekoniecznie pożądanych przybyszów – owadów, ptaków oraz mniejszych ssaków.

 

Jak zadbać o podbitkę dachową?

Użycie produktów Altax skutecznie konserwuje i chroni podbitkę dachową przed kaprysami pogody oraz niepożądaną działalnością owadów i zwierząt. Na niezabezpieczone wcześniej drewno należy najpierw zastosować Impregnat gruntujący, który ochroni je przed biokorozją (grzybami pleśniowymi, domowymi, sinizną i owadami żerującymi w drewnie), a następnie jednym z produktów, które będą chronić drewno przed czynnikami atmosferycznymi: Impregnatem Żywicznym (wykończenie matowe) lub Lakierobejcą Żywiczną (satynowy półpołysk).

Ochrona-na-zew_podbitki-dachowe-txt

Do poczytania

Przekonaj się jak łatwo dbać o drewno zarówno w Twoim domu, jak i w miejscach wystawionych na zmienne warunki atmosferyczne.

Jak zabezpieczyć drewnianą podbitkę dachową?

Masz wątpliwości?

Czy potrzebne jest użycie Produktu Gruntującego pod farbę, impregnat koloryzujący, lakierobejcę lub lakier?
+ -

Kilka lat temu zmieniły się przepisy i z produktów dekoracyjnych (impregnaty, lakierobejce, lakiery, farby itp.) zostały wycofane biocydy (substancje czynne), które chroniły drewno przed biokorozją (grzyby pleśniowe, domowe, sinizna i owady żerujące w drewnie). Dlatego teraz każdy producent zaleca wstępne zagruntowanie drewna impregnatem gruntującym.

Po zastosowaniu impregnatu gruntującego należy odczekać do momentu aż benzyna dokładnie odparuje z drewna (ok. 24 h) i dopiero wtedy można nanosić produkty dekoracyjne, które będą chroniły drewno przed czynnikami atmosferycznymi.

Czym nakładać impregnaty i lakierobejce?
+ -

Takie produkty najlepiej nakładać za pomocą pędzle. Dzięki temu dokładnie rozetrzemy przezroczyste pigmenty na drewnie i podkreślimy jego naturalny rysunek, a także lepiej wetrzemy w drewno cząsteczki żywicy, które lepiej wnikną w strukturę drewna i stworzona powłoka ochronna będzie trwalsza.