TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Regał z drewnianych skrzynek – zrób to sam!


 

Meble z drewnianych skrzynek to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich. Takie konstrukcje są tanie, ekologiczne i efektowne. Dzisiaj podpowiemy Ci, jak przygotować funkcjonalny regał z drewnianych skrzynek w domowych warunkach. Zapraszamy do lektury!

Regał ze skrzynek drewnianych – gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie?

Meble ze skrzynek drewnianych doskonale wpisują się w założenia stylu loftowego, skandynawskiego i vintage. Możesz je wykorzystać do stworzenia regału na książki, dekoracje lub narzędzia. Skrzynki drewniane na regał mogą być łączone ze sobą w poziomie lub w pionie. Z takich modułów bez problemu zbudujesz szafę na ubrania lub wielopoziomowy regał na przybory kuchenne.

Designerski regał ze skrzynek możesz powiesić w salonie, przedpokoju, kuchni, sypialni lub w garażu. Taka konstrukcja jest funkcjonalna i bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Regał na książki ze skrzynek jest także niezwykle wytrzymały, a dzięki szybkoschnącej lakierobejcy do drewna lub renowacyjnej farbie możesz mu nadać piękny kolor.

 

Regały ze skrzynek DIY – czego będziesz potrzebować?

Dobre przygotowanie to podstawa, jeśli chcesz sprawnie uporać się z budową regału ze skrzynek. Co będzie Ci potrzebne do przeprowadzenia prac? Oto lista niezbędnych rzeczy:

 • drewniane skrzynki o dowolnych wymiarach i tej samej głębokości,
 • papier ścierny lub szlifierka,
 • lakierobejca do drewna,
 • farba do drewna,
 • impregnat do drewna,
 • pędzle,
 • rękawice robocze,
 • wkrętarka,
 • złącza metalowe,
 • wkręty,
 • ozdoby papier lub tapeta do wyściełania skrzyni.

Do przygotowania drewnianych regałów możesz wykorzystać skrzynki po owocach. Przy czym pamiętaj, że skrzynki muszą być w dobrym stanie. Na ich powierzchni nie mogą znajdować się żadne ubytki i pęknięcia, ponieważ półki z drewnianych skrzynek powinny być przede wszystkim bezpieczne dla użytkowników.

 

Jak krok po kroku zbudować regał ze skrzynek drewnianych?

Zanim przystąpisz do pracy, zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać i przenieś swoją wizję na papier. Wiele ciekawych inspiracji znajdziesz w Internecie na popularnych platformach oraz w mediach społecznościowych. Przygodę z DIY najlepiej rozpocząć od prostych konstrukcji takich jak dwuczęściowe regały ze skrzynek drewnianych na książki. Jak je zrobić?

Krok 1. Projektowanie skrzynek
Przed połączeniem skrzynek musisz najpierw przemyśleć ich kolorystykę, wzornictwo i ułożenie. Na tym etapie trzeba zdecydować, gdzie powiesisz regały, a także – czy mają wyglądać naturalnie, czy też chcesz im nadać zupełnie nowy, wyrazisty kolor. Zmierz ścianę i zaznacz sobie, w którym miejscu ma się znajdować stylowa półka ze skrzynek drewnianych.

Krok 2. Szlifowanie skrzynek
Na drewnianej powierzchni możesz odkryć różne nierówności lub drobne wystające elementy. Zanim nadasz regałom odpowiedni kolor, musisz je najpierw starannie wyszlifować przy użyciu szlifierki lub papieru ściernego.

Krok 3. Malowanie skrzynek
Surowe drewno samo w sobie jest bardzo piękne, jednak ten wyjątkowy materiał trzeba też odpowiednio zabezpieczyć.
Półki z drewnianych skrzynek możesz zaimpregnować Impregnatem Gruntującym Altax, a następnie zastosować Farbę do drewna, MDF i laminatów w wybranym przez siebie kolorze. W bogatej palecie barw znajdziesz najmodniejsze odcienie tego sezonu. Na uwagę zasługują między innymi kolor popielaty, kasztanowy i antracytowy.

Krok 4. Dekorowanie skrzynek
Istnieje wiele ciekawych sposobów na dekorowanie regałów ze skrzynek drewnianych. Najprostszym z nich jest wyściełanie środka papierem ozdobnym lub fragmentem kolorowej tapety. Materiał może być jednokolorowy lub wzorzysty. Ważne, aby dobrze komponował się z kolorem skrzynki i wystrojem wnętrza.

Krok 5. Łączenie skrzynek
Gdy już skrzynki są pomalowane i udekorowane, trzeba je jeszcze ze sobą połączyć. Do tego celu będą Ci potrzebne: wkrętarka, wkręty do drewna i metalowe kątowniki. Skrzynki możesz połączyć w pionie lub poziomie. Na tym etapie warto też zaplanować, jak zamierzasz przytwierdzić regał do ściany. Do montażu możesz użyć grubych śrub lub niewidocznych elementów mocujących.

Samodzielne zbudowanie regału z drewnianych skrzynek to duża oszczędność pieniędzy. Jego konstrukcja nie jest skomplikowana, co sprawia, że każdy może podjąć się tego wyzwania. Spróbuj i przekonaj się, że stworzenie własnej półki da Ci wiele satysfakcji!

Udostępnij