TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Salon z elementami drewna


 

Oglądając telewizję lub przeglądając media społecznościowe, często możemy natknąć się na piękne wnętrza i mnogość inspiracji dekoratorskich. Bardzo modny jest trend na naturalne wykończenia i wykorzystanie natury w swoich aranżacjach. Często nasuwa się pytanie: jak urządzić salon w drewnie, które przeżywa ostatnio prawdziwy renesans. Postaramy się odpowiedzieć i zainspirować Cię do zmian!

Elementem wystroju, który zdecydowanie przyciąga wzrok, jest drewniana ściana w salonie. Często odgrywa rolę tła dla telewizora lub uzupełnienia ściany z oknem, pięknie kontrastując z zasłonami. Popularne są również pomysły na drewno na ścianie, gdzie okala ono kominek lub gra główne skrzypce w kuchni, idealnie podkreślając ciemne lub białe fronty szafek.

Naturalna struktura, widoczne słoje i sęki drewna sprawiają, że pomieszczenie zyskuje szlachetny charakter i może zostać całkowicie odświeżone bez radykalnego remontu. Oryginalnym pomysłem są deski na ścianę w salonie. Może być to parkiet przemysłowy, który w Twoim domu będzie pełnił nową rolę. Ułożone pionowo deski optycznie podwyższają wnętrze, natomiast położone poziomo je poszerzą.

Do łask wraca również boazeria w salonie, która idealnie uzupełnia aranżacje w stylu angielskim i klasycznym. Panele dodają pomieszczeniu elegancji oraz wrażenie trójwymiarowości. Można pomalować je na ten sam kolor co ścianę, lub wybrać opcję kontrastową. Boazerie poza funkcją dekoracyjną pełnią też rolę wizualnego ocieplenia wnętrza oraz wyciszenia pomieszczenia. Drewniane deski na ścianę do salonu pasują do niemalże każdej aranżacji. Bardzo modne w ostatnim czasie jest ułożenie ich w jodełkę.

Nie trzeba obawiać się, że drewno na ścianę do salonu nas przytłoczy. Ciemna boazeria zestawiona z jasną kontrastową podłogą odetnie się wizualnie od ściany i stworzy wrażenie oddalania się. Kiedy w pomieszczeniu mamy już drewnianą podłogę i meble, boazerie lepiej położyć tylko na jednej ścianie, tak by nie przytłoczyć salonu. Ciekawą opcją jest ułożenie na ścianie parkietu z różnokolorowych desek, w celu stworzenia mozaiki. Aranżacje z deskami w roli głównej można w ciekawy sposób podświetlić i dodać jej charakteru.

Chociaż Polacy bardzo cenią rodzime drewno, coraz częściej mają odwagę sięgać po drewno egzotyczne do salonu. Wykorzystują je, kładąc podłogi. Charakteryzują się one wyjątkowym wyglądem spowodowanym wieloma odcieniami, oaz wysoką twardością. Popularnym drewnem wykorzystywanym w tym celu jest bambus.

Całości aranżacji dopełniają drewniane dodatki do salonu. Mogą być to duże meble dodające wnętrzom szyku, ale również małe elementy, takie jak ramki, wazony, patery i świeczniki. Możesz powiesić na ścianie geometryczną półkę, a obok sofy postawić taborety. Zadbaj, by wszystkie dodatki były w zbliżonym kolorze, a zyskasz harmonijne i przytulne wnętrze.

Udostępnij