TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Palisada ogrodowa – Szybka renowacja


 

Nawet najpiękniejszy efekt, jaki dają rabaty kwiatowe, popsuć może zniszczona palisada drewniana ogrodowa. Warto co jakiś czas odświeżać ten elemennt wyposażenia ogrodu, aby cieszył on oko i dekorował naszą przestrzeń przydomową. Jak zrobić to w prosty a jednocześnie trwały sposób?

Palisada ogrodowa – renowacja

Na rynku dostępne są palisady wykonane z przeróżnych materiałów. Może to być rattan, beton lub drewno. Nie da się ukryć, że to właśnie drewno jest najczęściej wybieranym materiałem. Pewnie dlatego, że kojarzy się ono nieodzownie z naturą i pięknie komponuje się wśród zielonych roślin i kolorowych kwiatów. Decydując się na ten zakup, należy mieć świadomość, że co jakiś czas będzie konieczna renowacja palisady przed domem lub tej w ogródku. Pielęgnacja drewna potrafi być bowiem dość wymagająca. W zależności od tego, z jakim rodzajem drewna ma się do czynienia, należy użyć odpowiedniego produktu. Powinny być to produkty ochronno-dekoracyjne, które zabezpieczą drewno przed szarzeniem, deszczem a jednocześnie nadadzą piękny efekt dekoracyjny.

Palisady drewniane ogrodowe wykonane z drewna nieoszlifowanego, szorstkiego powinny być zabezpieczane i dekorowane produktem Altax Jedna Warstwa. Jeśli drewno jest gładkie, oszlifowane, należy nałożyć warstwę Altax Impregnatu Żywicznego. Jak dokonać renowacji palisady drewnianej w ogrodzie? Wystarczy na starą powłokę nałożyć odpowiednie produkty. Jeśli powłoka jest wyjątkowo zniszczona i złuszczona, można najpierw przeszlifować powierzchnię papierem ściernym. Oczywiście, ważne jest również zabezpieczenie palisady do ogrodów przed biokorozją, grzybami pleśniowymi i szkodnikami – robimy to kiedy drewno jest w stanie surowym. W tym celu należy skorzystać z impregnatu gruntującego Altax. Po jego nałożeniu i odparowaniu (minimum 24h), można użyć produktu ochronno-dekoracyjnego (wskazanych wcześniej Jednej Warstwy lub Impregnatu żywicznego).

Również w przypadku renowacji, jeśli któryś fragment palisady ogrodowej nie ma starej powłoki a ma odkryte surowe drewno – należy najpierw użyć impregnatu gruntującego. Zarówno Impregnat żywiczny jak i Jedna warstwa występują w wielu kolorach, dzięki czemu możemy zaprojektować ten element ogrodu dokładnie w takim odcieniu jaki najbardziej nam pasuje.

Udostępnij