TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Praktyczne i inspirujące ozdoby z drewna do domu


 

Pędzący tryb życia i coraz mniej czasu na relaks sprawia, że ludzie starają się stworzyć w swoich domach prawdziwe oazy spokoju. Inwestują w akwaria z rybami, tworzą domową dżunglę z wiecznie zielonych roślin doniczkowych czy kolekcjonują ozdoby z drewna do domu – wszystko po to, aby być bliżej natury, która kojąco wpływa na nasze zmysły. Otaczanie się naturalnymi tkaninami i materiałami również wprawia człowieka w dobry nastrój. Powiewające w oknie lniane zasłony, muślinowy obrus na stole czy drewniane deski na podłodze – to wszystko stwarza wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Warto pamiętać, że nie tylko drewniane deski na podłodze, ale także drewniane ozdoby do domu również należy konserwować, aby długo i pięknie dekorowały naszą przestrzeń.


Obecnie w sieci czy sklepach z wyposażeniem wnętrz, bez problemu znaleźć można przeróżne dekoracje wykonane z naturalnych materiałów. Gliniane naczynia, bambusowe podkładki, czy drewniane ozdoby na ścianę w ostatnich latach biją rekordy popularności. Najpopularniejsze ozdoby z drewna do powieszenia to oczywiście różnego rodzaju ramy – w których znaleźć mogą się nowoczesne plakaty, rodzinne zdjęcia czy lustro. Na pchlich targach znaleźć można niekiedy ciekawe ozdoby drewniane na parapet – niekiedy są to unikatowe okazy, które przywędrowały z dalekich krain i wykonane są z egzotycznych gatunków drewna.


Jak zostało już wspomniane, o wszelkie drewniane ozdoby warto dbać. Oczywiście, ramki drewniane ozdobne na zdjęcia czy pudełka ozdobne drewniane, w których trzyma się biżuterię, nie wymagają tak dużej ochrony i renowacji jak drewniana komoda, stół czy krzesła. Jednakże jeśli na przykład chcemy przygotować skrzynki drewniane ozdobne na wino czy książki, warto odpowiednio zabezpieczyć taki przedmiot w domu. Takie przedmioty warto oszlifować i zabezpieczyć je przed promieniami UV czy wodą. W tym celu można użyć na przykład Szybkoschnącej lakierobejcy Altax – jeśli chcemy podkreślić rysunek drewna i nadać mu inny kolor lub po prostu Szybkschnącego lakieru do drewna, aby zabezpieczyć powierzchnię przed uszkodzeniami. Doskonałym wyborem będzie również Altax Szybkoschnąca emalia – zwłaszcza jeśli chcemy, aby nasze doniczki ozdobne drewniane uzyskały wyjątkowy, intensywny kolor. Wyroby ozdobne z drewna pozostające w domu nie muszą być wstępnie zabezpieczane impregnatem gruntującym, który stosuje się zawsze na drewniane elementy użytkowe w ogrodach.


Nie da się ukryć, że trendy wnętrzarskie zmieniają się z sezonu na sezon. Co rusz inny motyw i inny kolor uznaje się za modny. Tymczasem ozdoby z drewna do pokoju, sypialni czy salonu uznać można za ponadczasowe. Praktycznie nigdy nie wychodzą one z mody. Obojętnie, czy wybierzemy styl skandynawski, rustykalny czy nowoczesny – drewniane ozdoby do salonu (czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia w domu) doskonale się wpasują. Warto pamiętać, że drewniane ozdoby do kuchni czy drewniane ozdoby do łazienki narażone są na szybsze niszczenie, ponieważ w tych pomieszczeniach przedmioty występuje wyższa wilgotność powietrza i częstszy kontakt z wodą. Zazwyczaj przedmioty dekoracyjne z drewna do łazienki czy kuchni te są już odpowiednio zabezpieczone w procesie produkcji, jednak jeśli wykonujemy ozdoby własnoręcznie to zawsze warto je zabezpieczyć, chociażby lakierem.

Udostępnij