TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Odnawianie mebli z płyty mdf


 

Każdy z nas marzy o tym, by jego dom był pięknie urządzony. Oprócz spójnego i modnego wykończenia zależy nam na funkcjonalności i wyglądzie mebli. Chcemy, by jak najdłużej cieszyły oczy. Po pewnym czasie może zdarzyć się tak, że meble będą wymagały odświeżenia. Podpowiemy Ci jak to zrobić!

Renowacja mebli kuchennych z płyty mdf

Twoje meble nie wyglądają już tak dobrze jak kiedyś? Nie musisz robić generalnego remontu i kupować nowych. Malowanie mebli kuchennych z płyty mdf jest tańszym rozwiązaniem i przyniesie Ci dużo satysfakcji! Na początku oceń, czy zabudowa jest w dobrym stanie. Jeśli na frontach czy blatach nie ma spulchnień, pęcherzy czy rys, wystarczy, że nałożysz świeżą warstwę farby i nadasz swojej kuchnii nowy wygląd!

Jak pomalować meble z płyty mdf?

Oprócz odświeżenia płyty mdf malowaniem na modne kolory, czyli biel lub szarość, możesz również zadbać o mniejsze elementy wykończenia twojej kuchni, takie jak uchwyty do szafek. Wymień je na bardziej nowoczesne, a zyskasz zupełnie nowy wygląd.

Aby rozpocząć pracę, upewnij się, że masz w domu potrzebne narzędzia Przyda Ci się wałek malarski, pędzel, kuweta do wylania farby, folia malarska, taśma oraz papier ścierny. Malowanie płyty mdf zacznij od wykręcenia zawiasów i uchwytów z szafek. Powierzchnię dokładnie umyj wodą z płynem do mycia naczyń i osusz. Przetrzyj ją papierem ściernym. Wreszcie starannie nanieś emulsję wałkiem. Po wyschnięciu oceń kolor płyty mdf z pierwszą warstwą, w razie potrzeby nałóż drugą. Na koniec przykręć zawiasy i uchwyty.

Czym pomalować meble z płyty mdf?

Zastanawiasz się jaki produkt wybrać, aby cieszyć się udaną metamorfozą twoich mebli? W asortymencie marki Altax znajdziesz farbę do malowania mebli z płyty mdf. Jest to specjalistyczna farba, dzięki której odnowisz przedmioty w Twoim domu, wykonane z przeróżnych materiałów. Możesz malować nią drzwi, ściany, meble, futryny, parapety. Możesz malować nią także w kuchni i łazience, z wyjątkiem powierzchni mających długotrwały kontakt z wodą. Dostępna jest w wykończeniu półmatowym i połysku. Jaka farba do mebli mdf daje Ci możliwość wyboru spośród jedenastu kolorów oraz gwarancję trwałej satysfakcji na lata? Te benefity oraz wiele innych, takich jak przetestowana plamoodporność oraz mnogość zastosowań oferuje Ci Altax!

Udostępnij