TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Lakierowanie drewna – pędzlem czy wałkiem?


 

Przystępując do odnawiania drewnianych powierzchni warto się zastanowić nie tylko jakiego produktu użyć, ale również jak lakierować i po jakie narzędzia sięgać. Malowanie drewna lakierem wymaga dobrania określonego rodzaju aplikatora, wykonanego z odpowiedniego tworzywa. Właściwy dobór wałków i pędzli zapewni malowanie bez smug, z ładnym efektem wizualnym.

 

Jakie wałki do malowania?

Wybór narzędzi i aplikatorów dostępnych w sklepach jest ogromny. Nie ma się więc co dziwić, że wielu klientów nie wie jaki pędzel nadaje się do malowania określonymi farbami, a jaki wałek do malowania lakierem.

Dobry wałek do malowania należy dobrać w zależności od tego, jakiego produktu będziemy używać. Preparaty do drewna dzielą się przede wszystkim na produkty na bazie wodnej i rozpuszczalnikowej. Warto zatem sprawdzić na opakowaniu aplikatora, do jakiego rodzaju produktów możemy go zastosować. Warto też pamiętać, że wałek nie nadaje się do malowania np. lakierobejcą, ponieważ tego typu preparaty zawierają pigmenty przezroczyste, które należy dokładnie wetrzeć w drewno za pomocą pędzla – wtedy lakierobejca do drewna podkreśli jego naturalny rysunek.

Jeśli chcesz odnowić podłogę lakierem bezbarwnym, to dobrym pomysłem będzie właśnie lakierowanie parkietu wałkiem. Wałki świetnie sprawdzają się do zabezpieczenia dużych powierzchni o prostych kształtach (np. prostokąta, kwadratu). Dodatkowo lakierowanie podłogi wałkiem zapewnia równomierne rozprowadzenie produktu, dzięki czemu uzyskujemy efekt gładkiej, równej powierzchni. Altax Lakier do podłóg ma szybkoschnącą formułę i jest niezwykle odporny na zarysowania i ścieranie.

Lakierowanie mebli wałkiem można wykonać sięgając np. po Altax Szybkoschnący Lakier do wnętrz. Preparat szybko schnie i ma delikatny zapach, dlatego praca nim jest łatwa i przyjemna. Przy odnawianiu zniszczonej powierzchni ważnym etapem powinno być szlifowanie drewna przed malowaniem. Pozwoli to zapewnić ładniejszy efekt wizualny i końcowy wygląd mebla. Lakiery do drewna można także nałożyć jako ostatnią warstwę po malowaniu mebli farbą, dzięki czemu powierzchnia będzie bardziej odporna na zarysowania i ścieranie.

Dobrym narzędziem do malowania może być także pędzel do lakieru. Lepiej niż wałek sprawdzi się do malowania niewielkich powierzchni, o skomplikowanych kształtach. Pozwoli precyzyjnie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Do aplikacji Szybkoschnącego Lakieru marki Altax najlepiej sprawdzi się pędzel z włosiem syntetycznym. Należy pamiętać, że malowanie na wysoki połysk wymaga nałożenia kilku warstw lakieru.

Zastanawiasz się czym umyć pędzel po lakierze do drewna? Wszystko zależy od rodzaju produktu, jakiego użyłeś do malowania. Pędzle po produktach na bazie wodnej (takie jak Altax Szybkoschnący Lakier do wnętrz lub Altax Lakier Super Trwały), wystarczy umyć czystą wodą, zaraz po zakończeniu pracy. W przypadku produktów na bazie rozpuszczalnika do mycia narzędzi można użyć benzyny lakowej.

Udostępnij