TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak odnowić boazerię drewnianą?


 

W czasach PRLu w wielu mieszkaniach niepodzielnie królowała boazeria. Dziś zazwyczaj nie kojarzy nam się ona najlepiej i nie jest szczególnie pożądanym elementem wystroju wnętrza. Tymczasem nawet stara i podniszczona boazeria może wyglądać naprawdę ładnie. Odnawianie boazerii drewnianej nie musi być kosztowne i trudne. Podpowiadamy jak sprawić, aby boazeria w domu pięknie wyglądała i dobrze komponowała się z innymi elementami wystroju. Nowoczesna boazeria drewniana naprawdę zachwyca, a drewno na ścianach tworzy niepowtarzalny, przytulny klimat.

 

Jak odświeżyć boazerię?

Kilkadziesiąt lat temu boazerie drewniane najczęściej malowano na ciemne kolory lub zabezpieczano lakierami na bazie rozpuszczalnika, które z czasem żółkły i ciemniały. Z tego względu z biegiem lat boazeria traciła ładny i estetyczny wygląd. Jej usunięcie ze ściany może być kosztowne i trudne, dlatego warto się zastanowić czym pomalować boazerię lakierowaną.

Jednym z pomysłów na łatwe odnowienie boazerii może być jej przemalowanie na dowolnie wybrany kolor. Można do tego wykorzystać farby renowacyjne Viva Home! lub Emalię Szybkoschnącą marki Altax. Renowacja boazerii drewnianej tymi produktami jest niezwykle łatwa. Drewna nie trzeba nawet szlifować. Wystarczy je delikatnie zmatowić, tak aby zapewnić lepszą przyczepność produktu. Oba preparaty zapewniają całkowite krycie malowanej powierzchni, a ich paleta kolorystyczna jest bardzo bogata.

Malowanie boazerii może być świetnym pomysłem zwłaszcza na odnowienie korytarza. Zastanawiasz się, jak pomalować boazerię w przedpokoju? W małych pomieszczeniach warto postawić na jasne kolory. Boazeria pomalowana na biało optycznie powiększy wnętrze i doda mu przytulności. Co więcej, boazeria w stylu skandynawskim jest ostatnio niezwykle modna. Drewno na ścianach ociepla pomieszczenie, a dzięki jasnym barwom jest przyjemne w odbiorze i pasuje do niemal każdego stylu. Jaka farba sprawdzi się do boazerii drewnianej w stylu skandynawskim? W palecie farb Viva Home! znajdziesz piękny, jasny kolor o nazwie „pierwszy śnieg”. Altax Emalia Szybkoschnąca w białym odcieniu dostępna jest w dwóch wersjach: półmat lub połysk. Malowanie boazerii lakierowanej należy poprzedzić zmatowieniem powierzchni. Po aplikacji farby można nałożyć jedną warstwę Szybkoschnącego Lakieru do wnętrz Altax, który wzmocni ochronę przed zarysowaniami.

 

Metamorfoza boazerii

Innym sposobem na odnowienie drewna w mieszkaniu może być lakier do boazerii drewnianej lub lakierobejca. W przeciwieństwie do emalii nie zapewniają one całkowitego krycia powierzchni. Ładnie podkreślają rysunek drewna i dają naturalne wykończenie. Altax Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz ma łagodny zapach, jest łatwa w aplikacji, a dodatkowo bardzo odporna na zarysowania i zadrapania. Altax Szybkoschnący Lakier do wnętrz nie żółknie i nie ciemnieje, dzięki czemu drewno zachowuje swój piękny, naturalny kolor na lata. W przypadku produktów takich jak lakierobejce do drewna i lakiery do podłóg koniecznym elementem prac jest szlifowanie boazerii. Im lepiej będzie przygotowana powierzchnia, tym ładniejszy efekt osiągniemy, a stara boazeria będzie jak nowa.

Udostępnij