TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Przydatne rady jak odnowić blat stołu


 

Istnieje teoria, jakoby kuchnia była sercem domu. A że o serce należy dbać, chcemy, by to pomieszczenie było piękne i zachęcało do przyjemnego spędzania w nim czasu. Warto więc od czasu do czasu odmalować ściany i odnowić elementy wyposażenia. Jeżeli Twoje meble kuchenne wymagają renowacji, pomyśl o odświeżeniu przedmiotów, które są najczęściej używane.

Stary blat drewniany można w dosyć prosty i tani sposób odnowić. Jeżeli był na niego wcześniej nałożony lakier, należy go zeszlifować, używając szlifierki lub papieru ściernego o grubości 120. W przypadku, gdy blat był pokryty tylko olejem, wystarczy przetarcie go papierem ściernym. Ważne jest dokładne oczyszczenie powierzchni. Jeśli wykonasz te czynności, zastanów się czym pomalować drewniany blat. Najpopularniejsze są dwa rozwiązania: olej lub lakier wodny.

Malowanie blatu olejem do drewna należy przeprowadzić, nakładając go szmatką zwilżoną w produkcie do momentu, aż materiał przestanie wchłaniać olej. Uzyskamy w ten sposób naturalne wykończenie. Olejowanie blatu drewnianego sprawia, że drewno jest odżywione i zyskuje piękny zdrowy wygląd. Drewniany blat można również pomalować Szybkoschnącym olejem do wnętrz Altax. Zapewnia on odporność na zarysowania i zadrapania. Zaleca się nakładanie dwóch warstw produktu za pomocą pędzla syntetycznego.

Blat kuchenny drewniany, choć jest piękny i często unikatowy, często źle znosi wysokie temperatury panujące w kuchni. Kiedy tak się stanie, potrzebna jest akcja ratunkowa. Renowacja blatów kuchennych jest często lepszą opcją niż zakup nowych, chociażby ze względu na ekologię lub aspekty finansowe.

Naprawa blatu kuchennego to zadanie, z którym poradzi sobie każdy, nawet całkowity amator. Należy jednak pamiętać, że kiedy już zeszlifujemy starą powłokę, oczyścimy powierzchnię i nałożymy nowy produkt, praca się nie kończy. Trzeba mieć świadomość, że konserwacja blatów drewnianych to czynność, która powinna być systematycznie powtarzana, by wyglądały pięknie i nie były podatne na trudne kuchenne warunki. Na szczęście z produktami Altax jest to bezproblemowe i przynosi trwałą satysfakcję!

 

Udostępnij