TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Impregnat czy farba do drewna – co wybrać?


 

Co roku ten sam dylemat – czym najlepiej zabezpieczyć drewniane elementy w ogrodzie. I tyle ile osób, tyle opinii. Czy wybrać klasyczne rozwiązania, od lat stosowane, czy sięgnąć po nowe farby renowacyjne?  Które są lepsze?

Farby renowacyjne do drewna – rozwiązanie coraz bardziej popularne w ostatnim czasie. Farba to rozwiązanie kryjące, całkowicie przykrywające widok słojów drewna, ale zachowując jego fakturę. Zapewnia taką samą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, jak klasyczne środki do ochrony i dekoracji drewna. Jaką zatem mają zasadniczą przewagę nad impregnatami czy lakierobejcami? Chodzi o proces przygotowania powierzchni do malowania. Farby renowacyjne są mniej wymagające w tym obszarze. Wystarczy pozbyć się zabrudzeń oraz luźnych fragmentów poprzednich powłok malarskich i taką powierzchnię można już zabezpieczać nowym wykończeniem. Dlatego są dużo lepszym rozwiązaniem do odnowienia starych elementów drewnianych. Dodatkowo podczas procesu nakładania kolejnych warstw farby renowacyjnej nie ma ryzyka, że produkt zostanie położona w za grubej czy za cienkiej warstwie. Farba jest całkowicie kryjąca, a co za tym stoi zawsze uzyska się taki sam kolor, który całkowicie przykryje drewno. Jest to niebywała przewaga, ponieważ w przypadku impregnatów i lakierobejc, uzyskany kolor na drewnie zależy między innymi od grubości i ilości naniesionych warstw, stopnia oszlifowania drewna czy jego gatunku. W przypadku farb dedykowanych do drewna otrzymuje się pewność, że wybrany kolor po wyschnięciu zawsze będzie taki sam.

Altax farba do drewna to:

  • do 10 lat ochrony przed czynnikami atmosferycznymi
  • szybkie schnięcie malowanych powierzchni: po 4 h można nakładać kolejną warstwę
  • bardzo dobre krycie
  • minimum przygotowania powierzchni do malowania

Jak zatem można podsumować farby renowacyjne do drewna na zewnątrz – są to rozwiązania dużo szybsze oraz łatwiejsze w zastosowaniu, a przy tym cechujące się taką samą lub nawet wyższą trwałością niż klasyczne produkty do ochrony i dekoracji drewna. Idealnie nadają się do odnawiania starych, zniszczonych drewnianych powierzchni, zamiast decydować się na wymianę, po pomalowaniu, efekt będzie więcej niż zadowalający.

Udostępnij