TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Zrób drewniany leżak ogrodowy krok po kroku


 

W czasie, kiedy przyroda zachwyca piękną zielenią i kolorowymi kwiatami, a słońce przyjemnie grzeje, coraz więcej czasu chcemy spędzać na świeżym powietrzu. Zabieramy leżaki do ogrodu, wystawiamy wygodne fotele oraz stoły i cieszymy się chwilą relaksu.

Leżak ogrodowy drewniany idealnie wpasuje się w obraz sielskiego botanika ogrodzonego pięknym płotem ze sztachet. Wspaniale komponuje się z zieloną trawą oraz własnoręcznie zrobioną pergolą, po której pną się róże. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić leżak drewniany, już spieszymy z garścią przydatnych wskazówek! Po pierwsze, by wykonać drewniany leżak, potrzebne będą solidne drewniane listwy (możesz wykorzystać takie, które zostały po tworzeniu innych projektów lub odzyskane z rozbiórki) oraz płótno. Leżak DIY jest prosty w wykonaniu, a będzie służył właścicielowi przez wiele sezonów, ciesząc oko i pozwalając na błogi relaks.

Aby wykonać leżak drewniany ogrodowy, zacznij od przycięcia listew na wymiar. Następnie zaokrąglij ich brzegi wyrzynarką kątową. Z przygotowanych wcześniej szablonów odrysuj kształty zagłębień, które będą służyły regulacji poziomu oparcia, a następnie je wytnij. Nawierć otwory na śruby mocujące. Na koniec tego etapu, wyrównaj brzegi elementów szlifierką i wygładź drewno drobnym papierem ściernym.

Tworząc leżak zrób to sam. masz nieograniczone możliwości co do wyglądu Twojego projektu. Oznacza to, że w kolejnym kroku prac możesz zdecydować, jaki kolor nałożysz na leżak z drewna. W asortymencie marki Altax masz do wyboru wiele produktów w różnych kolorach, takich jak: pinia, dąb, kasztan, tik, mahoń, orzech, sosna, merbau, brąz, palisander, heban, jatoba, venge, zielony, szary, biały lub bezbarwny. Pomaluj swój projekt Impregnatem dekoracyjnym, Impregnatem żywicznym, Lakierobejcą żywiczną, Lakierobejcą do drewna lub Olejem do mebli ogrodowych (ten produkt występuje tylko w kolorze naturalnym). Niezależnie, na który produkt się zdecydujesz, przed malowaniem zastosuj Impregnat gruntujący Altax. Aby uzyskać właściwą ochronę drewna, zastosuj dwie warstwy produktu.

Po odpowiednim zabezpieczeniu drewna przygotuj siedzisko. Uszyj je z grubego materiału na maszynie do szycia, następnie naciągnij na ramę leżaka i połącz poszczególne listwy śrubami. To był ostatni krok w wykonaniu Twojego wymarzonego mebla!

Natomiast jeśli chcesz wykonać coś nieco bardziej stabilnego i oryginalnego i zastanawiasz się jak zrobić leżak z palety, już podpowiadamy. Zacznij od zakupu palet. Mogą być używane, ich koszt to około 30 zł. Najbardziej użyteczne w przypadku tego projektu będą europalety, które produkuje się w jednym standardzie wielkości. Gdy będziesz już posiadać palety, przygotuj je do dalszej obróbki. Odkurz je i oczyść, a następnie wygładź powierzchnię desek za pomocą szlifierki lub papieru ściernego. Następnie na leżak z palety zaaplikuj impregnat gruntujący Altax, a później impregnat do drewna lub lakierobejcę w dowolnym kolorze.

Kolejnym krokiem jest łączenie ze sobą palet. Żeby konstrukcja była stabilna, użyj kątowników lub płaskowników i zamontuj je z boku, lub od dołu palet. Do łączenia palet można użyć także śrub. Kształt leżaka może być dowolny, można zrobić ją np. z 2 leżących palet i 2 postawionych pionowo jako oparcie. Mebel wykończ wygodnymi poduszkami lub materacem.

Niezależnie jakiego materiału użyjesz, ważne, że za każdym razem, gdy na niego usiądziesz, będziesz cieszył się dobrze wykonaną pracą. A solidnie stworzony leżak posłuży Ci przez wiele sezonów, ozdabiając taras lub ogród.

Udostępnij