TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Drewniane pergole w ogrodzie


 

Jednymi z najbardziej popularnych elementów architektury ogrodowej są pergole z drewna – i nic dziwnego! Urozmaicają przestrzeń i są funkcjonalne. Mogą jednocześnie stać się barwnym kwietnikiem jak i alternatywą altany. Tworzywo, z którego są wykonane jest jednak podatne na biorokorozję i niszczenie spowodowane czynnikami atmosferycznymi. Właśnie dlatego należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu, aby pergola drewniana w ogrodzie nie straciła swojego wdzięku.

 

Jak zadbać o drewniane pergole w ogrodzie?

Zanim rozpoczniesz prace związane z zabezpieczeniem drewna, pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu powierzchni. Ułatwi to pracę i pozwoli na uzyskanie zadowalających efektów. Następny krok zależy od budulca – jakie drewno na pergolę zostało wykorzystane w Twoim ogrodzie? Do drewna oszlifowanego często będziemy musieli wykorzystać inne preparaty niż do drewna nieoszlifowanego. W dodatku, jeśli Twoje drewno na pergole jest surowe, pamiętaj o zabezpieczeniu go przed sinizną, pleśnią i szkodnikami. Do tego przyda się Impregnat Gruntujący marki Altax. Nie tworzy on powłoki, jest bezbarwny i nadaje się do każdej deski na pergole – oszlifowanej i nieoszlifowanej.

Następnym krokiem może być wybór pomiędzy lakierobejcą a impregnatem. Wybór zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Impregnat pozwoli Ci zachować rysunek drewna i pozostawi matowe wykończenie. Używając lakierobejcy, podkreślisz rysunek, pozostawiając wykończenie satynowe lub półpołysk. Produkty te pozwolą Ci ochronić Twoje drewniane pergole do ogrodu. Jeśli zastanawiasz się czym zabezpieczyć drewno w ogrodzie, to podpowiadamy, że podczas wyboru impregnatu lub lakierobejcy, warto wybrać trwałe produkty szybkoschnące, dzięki którym ukończymy pracę w jeden dzień. Dodatkowo produkty te powinny być gęste i nie kapiące podczas malowania, co zapobiegnie ściekaniu produktu po rękach w trakcie aplikacji. Takimi produktami są np. Altax Impregnat Żywiczny i Altax Lakierobejca Żywiczna, które posiadają wszystkie te cechy – zwłaszcza trwałość i łatwość malowania.

Być może nie zależy Ci na podkreśleniu lub zachowaniu rysunku drewna. Jeśli wolisz nadać kolor, całkowicie zakrywając powierzchnię i nie wiesz czym pomalować pergolę to pozostaje Ci do wyboru farba (emalia) do drewna. Szczególnie polecamy produkty na bazie wody. Twoim wyborem może być farba Viva Garden! dostępna w aż 29 kolorach. Pozwala to na tworzenie różnorodnych kombinacji, a dodatkowo można ją wykorzystać też do innych powierzchni, np. metalu, cegły, betonu, ceramiki itd. W dodatku farby Viva Garden! dostępne są nawet w małych pojemnościach, co zachęca do kreatywnego łączenia kolorów i renowacji powierzchni kiedy tylko masz na to ochotę.
Malowanie pergoli farbą Viva Garden! również przebiega sprawnie – produkt łatwo się aplikuje i szybko schnie. Drugą warstwę można nakładać już po 4h. Efektami pracy możesz cieszyć się już po jednym dniu. To idealny czas na relaks w nowym i odświeżonym otoczeniu.

Udostępnij