TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Zabezpieczenie i malowanie ogrodzenia drewnianego


 

Nawet najładniejszy dom i ogród nie będą się dobrze prezentować, jeśli okalać je będzie podniszczone, poszarzałe i uszkodzone ogrodzenie. Aby płoty drewniane ładnie wyglądały niezbędne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. W przeciwnym razie sztachety drewniane będą podatne na biokorozję oraz szkodliwe działanie czynników atmosferycznych – słońca, wody i mrozu.

Ogrodzenie drewniane możemy zabezpieczać różnymi produktami, w zależności od tego z jakiego drewna wykonany jest płot i jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli mamy do czynienia z drewnem surowym to zawsze pierwszym krokiem powinno być jego zabezpieczenie za pomocą specjalnych impregnatów gruntujących np. Impregnatem Gruntującym Altax, który kompleksowo będzie chronić drewno przed biokorozją – grzybami pleśniowymi, domowymi, sinizną i owadami żerującymi w drewnie. W kolejnym kroku mamy różne rozwiązania do wyboru.

 

Czym impregnować sztachety?

Jednym z produktów, które świetnie się do tego sprawdzą, jest Impregnat Żywiczny marki Altax, który nadaje się zarówno do drewna oszlifowanego, jak i nieoszlifowanego. Produkt ma gęstą konsystencję, dzięki czemu nie kapie i nie ścieka z pędzla, a prace przebiegają szybko i sprawnie. Tak zabezpieczone deski na płoty drewniane zyskują aż do 9 lat ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Do wyboru jest 10 kolorów, a elementy drewnianego ogrodzenia zyskają wykończenie matowe.

Do drewna nieoszlifowanego można także zastosować Altax Impregnat Jedna Warstwa. Produkt może być z powodzeniem stosowany do płotów lamelowych, betonowych, pergoli, sztachet i palisad. Sztachety impregnowane w ten sposób będą odporne na deszcz już po upływie 2 godzin, dzięki czemu prace można przeprowadzać nawet przy niepewnej pogodzie.

Drewniany płot ogrodowy można także zabezpieczyć Lakierobejcą Ultimate Żywiczną Altax, którą należy aplikować na drewno oszlifowane. Lakierobejce marki Altax nie łuszczą się i nie pękają, a tak zabezpieczona deska na ogrodzenie będzie mieć satynowe wykończenie. Odnawianie ogrodzenia można ukończyć w ciągu jednego dnia, ponieważ drugą warstwę produktu można aplikować już po upływie 2 godzin.

 

Czym pomalować drewniany płot?

Zwolennicy kolorowych ogrodzeń powinni pamiętać, że do drewna na zewnątrz należy stosować specjalną farbę ogrodową. Farby ogrodowe Viva Garden! zabezpieczają powierzchnię przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak słońce czy deszcz, a do wyboru jest aż 29 różnych kolorów. Malowanie sztachet jest przy tym łatwe i można je wykonywać nawet przy zmiennej pogodzie, ponieważ farby są odporne na deszcz już po godzinie od aplikacji. Efektem prac będzie ładny, kolorowy płot, który będzie ciekawym dopełnieniem ogrodu.

Udostępnij