TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Zabezpieczenie drewnianych mebli ogrodowych


 

Przestrzeń wypoczynkowa w ogrodzie lub na tarasie często pełni szereg funkcji: jest miejscem relaksu, spotkań z bliskimi i przyjaciółmi, miejscem spożywania wspólnych posiłków i zabaw z dziećmi. Aby przetrwała długie lata warto zastanowić się nad tym, czym zabezpieczyć meble ogrodowe. Do wyboru mamy szereg preparatów: impregnaty do drewna, lakiery, lakierobejce i oleje. Dobrym pomysłem jest również malowanie mebli ogrodowych na żywe lub pastelowe kolory, które będą przykuwać wzrok o każdej porze roku.

 

Czym pomalować meble ogrodowe?

W przypadku drewna surowego konserwacja mebli ogrodowych powinna rozpocząć się od zastosowania Impregnatu gruntującego marki Altax. Impregnat gruntujący skutecznie zabezpiecza powierzchnię przed grzybami pleśniowymi, domowymi, sinizną oraz owadami żerującymi w drewnie. Kolejnym krokiem powinno być zabezpieczenie powierzchni przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie UV czy wilgoć. Do wyboru mamy szeroką gamę preparatów: impregnaty, lakiery do drewna, lakierobejce, oleje i farby. Impregnaty zachowują rysunek drewna, nadając mu wykończenie matowe. Lakier do mebli ogrodowych pozwala zachować naturalny kolor drewna. Dzięki zastosowaniu Lakieru Super Trwałego możemy wybrać wykończenie połyskujące lub matowe. Impregnacja mebli ogrodowych za pomocą lakierobejcy również nadaje drewnu ładny i efektowny wygląd. Lakierobejce podkreślają rysunek drewna, a pomalowana powierzchnia zyskuje wykończenie satynowe. Do ochrony drewna przed czynnikami atmosferycznymi można wykorzystać także olej. Tego typu produkty głęboko wnikają w malowaną powierzchnię, odżywiając ją i dodatkowo zabezpieczając przed nadmiernym rozsychaniem. Piękne kolory można uzyskać wykorzystując do malowania farby i emalie do drewna. Emalia Super Trwała i farby ogrodowe Viva Garden! mają szerokie palety kolorystyczne, dzięki czemu każdy znajdzie kolor pasujący do danego tarasu lub ogrodu.

 

Jak odnowić meble ogrodowe?

Renowacja mebli ogrodowych wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. Z powodzeniem można odnowić meble samodzielnie, zwłaszcza jeśli dobierzemy łatwe w zastosowaniu preparaty. Altax Impregnat Żywiczny i Altax Lakierobejca Żywiczna bardzo szybko schną, a drugą warstwę można aplikować już po upływie 2 godzin. Dzięki temu całość prac można ukończyć jednego dnia. Farby Viva Garden mają delikatny, łagodny zapach i łatwo się je aplikuje. Decydując się na zastosowanie oleju trzeba pamiętać, że olejowanie mebli ogrodowych powinniśmy powtarzać przynajmniej raz w sezonie. Drewno powinno być przecierane szmatką zwilżoną w oleju, dzięki czemu na długo zachowa ładny wygląd. Zawsze należy zapoznać się z etykietą, na której producent podaje instrukcję zastosowania.

 

Podsumowanie

Mnogość preparatów dostępnych na rynku, ich bogata paleta kolorystyczna i różne wykończenia sprawiają, że każdy może stworzyć wymarzoną dla siebie strefę wypoczynku na tarasie lub w ogrodzie. Malowanie mebli ogrodowych jest bardzo łatwe, a efekt końcowy staje się źródłem satysfakcji z samodzielnie wykonanej pracy. Dla wielu osób odnawianie mebli ogrodowych, tworzenie niepowtarzalnych przedmiotów, staje się hobby i formą relaksu.

Udostępnij