TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Czym pomalować domek drewniany?


 

Każdy ogrodnik czy majsterkowicz potrzebuje odpowiedniego miejsca do przechowywania narzędzi i akcesoriów. W roli schowka świetnie sprawdzi się ogrodowy domek z drewna. Aby przetrwał w dobrym stanie długie lata, a jednocześnie zachował ładny wygląd, powinien być odpowiednio zabezpieczony. Czym pomalować drewniany dom? Proponujemy kilka rozwiązań.


Do malowania domku z drewna można wykorzystać różne preparaty, w zależności od tego jaki jest stan wyjściowy konstrukcji oraz jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli domek wykonany jest z surowego drewna to pierwszym krokiem powinno być jego zabezpieczenie przed biokorozją. W tym celu zastosować należy impregnaty do drewna np.: impregnat gruntujący marki Altax. Następnie można aplikować kolejne produkty, zapewniające różne wykończenie i efekt wizualny.

Jeśli drewniany domek jest nieoszlifowany i nie planujemy tego robić, to najlepszym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie powierzchni odpowiednim impregnatem. Altax Impregnat JEDNA WARSTWA zabezpieczy drewno przed czynnikami atmosferycznymi, a pomalowana powierzchnia nie będzie się łuszczyć i pękać. Do malowania nieoszlifowanego domku można również zastosować Altax Impregnat Żywiczny. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią łatwą i szybką pracę. Produkt jest odporny na deszcz już po godzinie od aplikacji, a drugą warstwę można nałożyć po upływie zaledwie dwóch godzin.

Jeśli drewniane domki narzędziowe są oszlifowane i wygładzone, to można je pomalować produktami żywicznymi marki Altax: impregnatem lub lakierobejcą. Impregnat Żywiczny zachowuje rysunek drewna, nadając mu matowe wykończenie. Drewniany domek ogrodowy pokryty Lakierobejcą Żywiczną będzie mieć ładnie podkreślony rysunek drewna, a wykończenie będzie satynowe.

Jeśli drewniany domek gospodarczy jest poszarzały i zniszczony, a nie mamy czasu na jego odnawianie od podstaw, to warto wypróbować emalie do drewna, np.: Emalię Supertrwałą marki Altax. Wysokiej jakości pigmenty zapewniają bardzo dobre, mocne krycie, które pozwala zamaskować ewentualne niedoskonałości. Dzięki temu domek działkowy z drewna może wyglądać jak nowy.

Domek z drewna znajdujący się w ogrodzie to dodatkowe miejsce na narzędzia, pozwalające zaoszczędzić przestrzeń w domu. Jeśli drewniany domek jest odpowiednio zabezpieczony i ładnie wykończony, to świetnie wpisuje się w naturalną przestrzeń ogrodu.

Udostępnij