TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak zabezpieczyć drewnianą ławkę na balkon?


 

Otaczanie się zielenią wpływa na człowieka niezwykle kojąco. Osoby posiadające własny dom z ogrodem są prawdziwymi szczęściarzami, którzy naturę mają na wyciągnięcie dłoni. Jednak również mieszkańcy bloków mogą stworzyć w swoim otoczeniu miły kącik do wypoczywania wśród przyrody. Czasem wystarczy wyniesienie ławki drewnianej na balkon, postawienie wokół kilku donic z ulubionymi kwiatami czy dodatków typu latarenki, aby poczuć się jak w małym ogródku.

 

Jakie meble wybrać na balkon?

Podstawą dobrego wypoczynku jest wygodne siedzisko. W zależności od wielkości balkonu, można pozwolić sobie na mniejszy bądź większy zestaw wypoczynkowy. Na dużej przestrzeni zmieści się na przykład ratanowy zestaw wypoczynkowy z sofą i fotelami, a w przypadku mniejszej powierzchni, idealnym rozwiązaniem będzie ławka na balkon. Doskonałym pomysłem jest również skrzynia, w której przechowywać można różne rzeczy, a która służyć może równocześnie jako wygodne siedzisko.

 

Drewniana ławka na balkon – jak zabezpieczyć?

Mimo, że balkony są zazwyczaj zadaszone, nie chroni to w stu procentach przedmiotów znajdujących się na nich, chociażby przed czynnikami atmosferycznymi. To dlatego wszystkie drewniane elementy znajdujące się na zewnątrz powinny zostać dobrze zabezpieczone. Nie inaczej jest w przypadku ławeczki na balkon. Jeśli drewno nie było wcześniej impregnowane, należy najpierw zabezpieczyć je impregnatem gruntującym, który ochroni materiał przed biokorozją. Następnie należy nałożyć preparat ochronno-dekoracyjny, który zabezpieczy powierzchnię przed słońcem, deszczem czy wiatrem. Jeśli chcemy podkreślić rysunek drewna ławki na balkon, wystarczy sięgnąć po olej do drewna, bądź lakierobejcę. Z kolei, jeśli zależy nam na nadaniu intensywnego koloru, z powodzeniem sprawdzi się tutaj Farba renowacyjna do drewna. Dzięki temu produktowi ławka balkonowa może przybrać jeden z kilku dostępnych żywych kolorów, co doda przestrzeni nieco świeżości.

 

Meble z palet – jak zrobić?

Ostatnio rekordy popularności biją meble na balkon z palet. To doskonały sposób na tani komplet wypoczynkowy, który wykonać można samodzielnie. Ławki na balkon z palet pasować będą zwłaszcza do nowego budownictwa, którego elewacje utrzymane są w odcieniach bieli, szarości z elementami drewna. Do wykonania jednej ławki potrzebne są co najmniej 3 palety – dwie wykorzystuje się na siedzisko, a jedna pełni funkcję oparcia. Najważniejsze jest to, aby palety były całe i nieuszkodzone. Spróchniałe, wybrakowane deski należy usunąć i zastąpić je nowymi. Drewno należy przeszlifować – papierem ściernym lub szlifierką. Ławkę z europalet należy zabezpieczyć podobnie jak każdy inny drewniany element – stosując najpierw gruntujący impregnat, a następnie malując ją wybranym produktem ochronno-dekoracyjnym. Dwie palety ustawiamy na sobie i przytwierdzamy za pomocą długich wkrętów. Paleta, która dotykać będzie podłoża powinna zostać zabezpieczona gumowymi podnóżkami tak, aby nie drewno nie miało bezpośredniego styku z podłożem – co da dodatkowe zabezpieczenie przed biokorozją. Oparcie wykonać można z połowy europalety, przywiercając ją pod wybranym kątem. Na tak przygotowane siedzisko wystarczy położyć poduszki, które będą idealnym elementem dekoracyjnym, ale również podwyższą komfort wypoczynku.

Udostępnij