TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak stworzyć ogród w stylu wiejskim?


 

Posiadanie własnego ogrodu to prawdziwe błogosławieństwo. Można w każdej chwili czerpać radość z bliskości natury. Tak jak w przypadku wystroju wnętrz wyróżnić można przeróżne trendy, tak i przestrzeń przydomowa może być utrzymana w konkretnym stylu. W ostatnich latach rekordy popularności bije ogród w stylu wiejskim. Nie da się ukryć, że wielu z nas właśnie takie dzikie ogrody pamięta z dzieciństwa. Jak stworzyć ogród wiejski przy swoim domu? Oto kilka podstawowych cech charakterystycznych tego stylu ogrodnictwa.

 

Roślinność w ogrodzie wiejskim

Styl wiejski rządzi się swoimi prawami. W ogrodzie utrzymanym w tym klimacie z pewnością nie może zabraknąć polnych kwiatów, drzew owocowych czy warzywnika. Wspaniale komponować się tu będą maki, malwy, ostróżki i floksy. Obecnie aranżacje ogrodów wiejskich nie mogą obejść się również bez miejsca pod uprawę ziół. Nie ma nic lepszego niż własnoręcznie wyhodowane lubczyk, bazylia, mięta czy rozmaryn. Ususzone zioła mogą zdobić taras bądź być piękną dekoracją naszej kuchni. W tradycyjnych ogrodach wiejskich była wydzielona część pod sad i uprawę warzyw. Jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić – jeśli chodzi o powierzchnię czy czas poświęcony na pielęgnację upraw – bez wahania warto stworzyć taką przestrzeń w naszym ogrodzie.

 

Drewniane elementy w ogrodzie w stylu wiejskim

Klimat wiejskiego ogrodu osiągnąć można poprzez zainwestowanie w różne ozdoby ogrodowe drewniane, które śmiało możemy ulokować w naszej przestrzeni przydomowej. Doskonale sprawdzą się nie tylko drewniane, ale również meble wykonane z wikliny czy ratanu. Również gliniane donice, ceramiczne podstawki, lampiony to świetne dekoracje w ogrodzie wiejskim. Ogródek w stylu wiejskim powinien zostać wyposażony również w różnego rodzaju drewniane pergole czy altany, po których pną się rośliny. Świetnie będą prezentować się również kamienna murki, otoczone rabatami kwiatów czy niskie płotki wykonane na bazie wikliny. Dodatki można przemalować na przykład Farbą do drewna. Białe dodatki z pewnością dodadzą ogrodowi delikatności i nutki romantyzmu. Ogrodzenia w stylu wiejskim najlepiej wykonać z drewnianych sztachet, choć świetnie również będzie prezentowało się to wykonane z kamienia. Wiejskie płoty drewniane powinny być zabezpieczone i udekorowane preparatami, które podkreślą naturalny rysunek drewna – w tym celu warto użyć impregnatów, które dają naturalne, matowe wykończenie. Wszelkiego rodzaju ścieżki i ścieżynki w wiejskim ogrodzie najlepiej wykonywać z kamieni – tzw. kocich łbów – albo ze żwiru.

Udostępnij