TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak zrobić drewniany mostek nad oczkiem wodnym w ogrodzie? Praktyczne porady


 

Oczko wodne to marzenie wielu pasjonatów ogrodnictwa i pięknych kompozycji. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego zbiornika, warto pomyśleć nad eleganckim drewnianym mostkiem.

 

Oczko wodne z mostkiem

Mostek nad oczkiem wodnym nie tylko jest wygodny i ułatwia przemieszczanie się po ogrodzie lub działce, ale również może pięknie wyglądać. Własnoręcznie wykonana kładka może budzić podziw wśród odwiedzających, a na pewno dumę u jego twórcy. Oczko wodne w ogrodzie z mostkiem to przede wszystkim dekoracja pasująca do niemalże każdego ogrodu. Drewniany mostek do ogrodu może nadać ciekawą perspektywę na znajdujące się pod nim oczko. Pozwoli on podziwiać twój zbiornik wodny i jego zawartość ze strony, do której wcześniej nie miałeś dostępu.

 

Jak zrobić mostek nad oczkiem wodnym?

Wymiary i kształt twojego mostka zależą od wielkości samego oczka i powierzchni, którą dysponujesz. Najprostszym, ale wcale nie najgorszym rozwiązaniem, które również cieszy oko, będzie prosty mostek w formie kładki. Do przygotowania takiej konstrukcji będziesz potrzebować przede wszystkim drewnianych belek. Biorąc pod uwagę warunki, na jakie będzie narażony mostek warto zainwestować w drewno modrzewiowe lub dębowe. Dokonaj niezbędnych obliczeń i przygotuj potrzebne ci belki, po których będzie można się przemieszczać.

Istotnym elementem jest zabezpieczenie drewna i kompleksowa ochrona przed wilgocią i warunkami atmosferycznymi, na które będzie stale narażony. Mostek do oczka wodnego warto zabezpieczyć Impregnatem gruntującym do drewna Altax. Po odczekaniu wystarczającej ilości godzin możesz wybrać odpowiednie kolory, pasujące do twojego stylu i wystroju ogrodu. Olej do drewna Altax zapewni ci oczekiwany efekt i z matowym wykończeniem nada charakteru twojemu drewnu.

 

Ostatnie kroki do zbudowania kładki z drewna

Po poczynieniu odpowiednich obliczeń i złączeniu ze sobą belek przymocuj do nich odpowiednio zabezpieczone (tak jak belki pod spodem) deski, po których będzie można wygodnie chodzić. By twój mostek drewniany ogrodowy stał stabilnie i bezpiecznie musisz wykopać odpowiednie doły po obu stronach oczka. Warto w tej kwestii skorzystać z kalkulatorów dostępnych w internecie lub zasięgnąć porady fachowca. Solidna podstawa to istotny czynnik dla trwałości takiej konstrukcji.

Zagęść i wypoziomuj podłoża w wykopanych dziurach, a następnie zalej betonem, w którym zamieścisz kotwę z obejmą. Pozostało ci już tylko odpowiednio dopasować do nich belki i zamieścić je w nich, stabilizując twój pomost nad oczkiem wodnym.

 

Twoja kładka nad oczkiem wodnym

Możesz przyozdobić specjalnie teren dookoła wejść na mostek, by uatrakcyjnić jego wygląd jeszcze bardziej. Jeśli zamontowałeś belki na poziomie gleby, pamiętaj, by nie przysypać ich piaskiem, tylko również odpowiednio je zabezpieczyć. Mostki ogrodowe z drewna to niewątpliwie pięknie wyglądające, ale również w wielu przypadkach — istotne elementy ogrodowych krajobrazów. Już teraz możesz się nim cieszyć w pełni i korzystać z uroków osobliwej, własnoręcznie stworzonej drewnianej konstrukcji.

Udostępnij