TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak zrobić leżak ogrodowy z palet? Instrukcja krok po kroku


 

Gdy świat za oknem staje się bardziej zielony, a do twoich uszów coraz częściej dobiega ptasi śpiew, może nadejść cię ochota do wyjścia na dwór. Przyjemne świeże powietrze, wychylające zza chmur słońce oraz zapachy i dźwięki budzącego się życia, to nie wszystkie zalety ogrodowego relaksu. Jeżeli chcesz cieszyć się wygodnym i mile spędzonym czasem leżaki z palet mogą być dla ciebie!

 

Leżak ogrodowy z palet — czego potrzebujesz?

Leżak ogrodowy to doskonały umilacz czasu spędzonego na ogrodzie. Czytanie książki, słuchanie muzyki, podziwianie kwiatów, a nawet zwykła drzemka — to wszystko możesz robić na „palecianym leżaku”. Wybierz odpowiednie miejsce na swojej działce, czy w ogrodzie, zadbaj o komfort i wygodę, tak by nic nie przeszkadzało ci w twojej strefie odpoczynku.

Jak zrobić leżak ogrodowy z palet? Może się to okazać dziecinnie proste, a narzędzia potrzebne do realizacji tego działania łatwo znajdziesz w lokalnych sklepach. Wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia takiego leżaka ogrodowego z palet, to oczywiście… Palety! Podsumowując potrzebne materiały, zaopatrz się w:

 

Leżak z palet krok po kroku

By stworzyć to oryginalne miejsce wypoczynku należy ustalić jaki wymiar naszego leżaka ogrodowego będzie satysfakcjonujący. W zależności od preferencji do stworzenia leżaka możesz potrzebować jednej lub dwóch palet. W przypadku decyzji o nieco mniejszych wymiarach, można obciąć fragment palety o standardowej wielkości. Jeżeli chciałbyś mieć więcej miejsca, zachowaj w tym przypadku całą paletę i obetnij fragment drugiej.

Na samym początku pracy, dobrze będzie, jeśli zadbasz o stan techniczny palet, których chcesz użyć. Jeśli istnieje taka możliwość, wygładź ich powierzchnie za pomocą papieru ściernego lub szlifierki. Najważniejsze jest jednak, byś nie zapomniał o tym, by palety odpowiednio odkurzyć i oczyścić

Najważniejszym krokiem przygotowującym twój leżak ogrodowy z palet DYI, jest nałożenie na drewno impregnatu gruntującego Altax. Impregnat zapewni doskonałą ochronę miejsca twojego wypoczynku i pozwoli cieszyć się nim przez długie lata. Zabezpieczenie drewna przed sinizną, grzybami domowymi, pleśnią i szkodnikami, to nie tylko inwestycja w stan naszego leżaka ogrodowego, ale również w nasze zdrowie! Kolejnym krokiem w zabezpieczeniu drewnianej konstrukcji będzie zastosowanie oleju do mebli ogrodowych Altax. Dodatkowa ochrona przed grzybami pleśniowymi i zjawiskami atmosferycznymi gwarantuje satysfakcję i komfort użytkowania twojego leżaka ogrodowego z palet. Jego naturalny odcień oraz przetestowana plamoodporność pozwolą na komfortowe, bez obaw naruszenie jego struktury. Możesz być spokojny, twój leżak z palety będzie zabezpieczony w 100%!

 

Leżanka z palet — zrób to sam!

Dzięki wstępnemu przygotowaniu palet możesz teraz ze spokojną głową przystąpić do właściwego zadania. Umieść 4 zawiasy bezpośrednio na końcu palety w taki sposób by część „zginająca się” wystawała delikatnie poza krawędź. Następnie możesz je śmiało przywiercić dbając o to by zawiasy znajdowały się w równej pozycji. Do odstającej części zawiasów zamontuj w taki sam sposób drugą, mniejszą część twojego leżaka. Dzięki dołączeniu nagłówka, twoja leżanka ogrodowa z palet składa się już w pełni!

Jeśli potrzebujesz podpór, na których chciałbyś oprzeć mniejszą część palety i umocnić jego stabilność, użyj jeszcze dwóch drewnianych elementów. Możesz je uzyskać z pozostałości palety albo skorzystać z własnych zasobów drewna. Wystarczy, że dwie proste deski zamontujesz na bokach leżakowego „zagłówka”. Wywierć nieco mniejsze niż same śruby dziury, a następnie wkręć w nie deski odpowiadające za podporę konstrukcji. Pamiętaj, by w samych deseczkach zostawić luz na możliwość obracania się ich wokół śrub na tarczach.

Gotowe! Pozostało ci tylko umieść na leżaku swój ulubiony materac i poduszki. Własnoręcznie zrobione leżaki z palet dadzą ci ogrom satysfakcji i na pewno pozwolą na długie chwile relaksu. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich składników i włożonej przez ciebie pracy będzie on służył przez wiele sezonów!

Udostępnij