TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak odnowić stare meble drewniane


 

Coraz więcej osób samodzielnie odnawia zniszczone meble. Doceniamy ich unikatowy design oraz historię, która się za nimi kryje, dlatego chcemy dać im drugie, nowe życie. Czyszczenie starych mebli i ich renowacja sprawiają, że podniszczone przedmioty odzyskują oryginalny wygląd i niepowtarzalny charakter. Jak odnowić meble na połysk, tak by zachwycały jak za czasów swojej świetności?

 

Jak usunąć lakier z mebli?

Odnawianie mebli lakierowanych powinniśmy poprzedzić zastanowieniem się nad tym, na jakim efekcie nam zależy. Jeśli chcemy podkreślić rysunek drewna i jego naturalny wygląd, to warto sięgnąć po lakierobejcę lub lakier. W tym przypadku koniecznym elementem renowacji jest usuwanie lakieru z mebli. Pracę może nam ułatwić i przyśpieszyć specjalny środek do usuwania starych powłok. Resztki preparatu warto zeszlifować.

Renowacja mebli lakierowanych może także polegać na pomalowaniu ich kryjącymi farbami lub emaliami do drewna. W tym przypadku powierzchnię wystarczy jedynie zmatowić, tak aby zwiększyć przyczepność farby. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej linii Viva Home! możemy stworzyć zupełnie nowe meble. Pastelowe kolory nadadzą im delikatnego, romantycznego charakteru. Intensywne, radosne barwy ożywią wnętrze i będą dodawać energii.

 

Jak usunąć bejcę z drewna?

Usunięcie starej lakierobejcy z drewna jest koniecznie, jeśli meble chcemy zabezpieczyć na nowo lakierobejcą lub lakierem. Szlifowanie mebli drewnianych pozwoli dokładnie usunąć resztki wcześniejszych produktów i przygotować powierzchnię do malowania. Dzięki temu uzyskamy przepiękny efekt estetyczny i podkreślony rysunek drewna. Nieco więcej uwagi i precyzji wymaga odnawianie mebli fornirowanych. Przeważnie fornir jest bardzo cienki (zazwyczaj jego grubość wynosi do 1,5 mm), dlatego szlifowanie należy wykonywać bardzo delikatnie. Jeśli fornir jest bardzo zniszczony, ma wiele ubytków i uszkodzeń, to na przeszlifowany mebel można nałożyć nową okleinę (do kupienia m.in. w hurtowniach meblarskich).

 

Jak pomalować lakierowane meble?

Po przygotowaniu powierzchni, szlifowaniu lub matowieniu, można rozpocząć malowanie mebli lakierowanych. Do malowania farbami Viva Home! lub Szybkoschnącą Emalią marki Altax najlepiej sprawdzi się pędzel syntetyczny lub welurowy wałek. Jeśli dany mebel będzie często użytkowany, a tym samym narażony na zarysowania, to na zakończenie jego powierzchnię warto zabezpieczyć bezbarwnym lakierem marki Altax.

Lakiery do mebli drewnianych, takie jak Altax Szybkoschnący Lakier do wnętrz, również możemy aplikować za pomocą wałka lub syntetycznego pędzla. Altax Szybkoschnącą Lakierobejcę do wnętrz najlepiej jest nakładać pędzlem. Produkt dostępny jest w 10 kolorach. Lakier do mebli drewnianych dostępny jest w dwóch wersjach, które dobieramy w zależności od tego czy chcemy uzyskać wykończenie połysk czy półmat. Jeśli chcemy odnowić meble na wysoki połysk to konieczne jest nałożenie 3-4 warstw lakieru w wersji połysk.

Udostępnij