TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak zrobić meble ogrodowe z palet drewnianych?


 

Meble z palet do ogrodu cieszą się rosnącą popularnością. Są niedrogie, praktyczne, łatwo je wykonać samodzielnie i wkomponować w ogrodową przestrzeń. Tak stworzony kącik wypoczynkowy będzie idealnym miejscem do relaksu po pracy lub weekendowego garden party w towarzystwie rodziny i znajomych. Jeśli zastanawiasz się jak wykorzystać palety w ogrodzie to mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

 

Stolik z palet krok po kroku

Jak zrobić stół ogrodowy z palet? Najprostszy sposób to ustawienie na sobie trzech palet, jedna na drugiej, i połączenie ich ze sobą. Stolik z palet można też wyposażyć w dodatkowe akcesoria np. zamontować u spodu kółka, dzięki którym z łatwością będzie można go przestawiać w dowolne miejsca. Dobrym pomysłem może być także stworzenie blatu stołu ze szkła hartowanego. Dzięki temu stolik nabierze ładnego, eleganckiego charakteru.

 

Ławka z palet – jak zrobić?

Palety świetnie sprawdzą się także do wykonania ławki lub fotela. Wystarczy ustawić jedną paletę na drugiej, a z boku pionowo przymontować trzecią, która posłuży za oparcie. Aby ława z palet była komfortowym miejscem wypoczynku warto zadbać o dodatki. Ciepły pled pozwoli otulić się w chłodniejsze wieczory. Kolorowe poduszki uprzyjemnią wypoczynek i sprawią, że ławka z palet będzie ładniej wyglądać. Decydując się na wykorzystanie palet w ogrodzie warto zadbać o komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Szlifierka i papier ścierny pozwolą pozbyć się drzazg i nierówności, którymi można by się było skaleczyć lub poniszczyć ubrania.

 

Czym pomalować meble z palet?

Tworząc meble z palet warto pamiętać, żeby w pierwszej kolejności zabezpieczyć je stosujący impregnaty do drewna np.: Impregnat Gruntujący Altax. Będzie on chronić powierzchnię przed biokorozją: grzybami pleśniowymi, domowymi, sinizną oraz owadami żerującymi w drewnie. Aby nadać kolor meble ogrodowe z palet drewnianych najlepiej jest pomalować wykorzystując do tego celu farby ogrodowe- sprawdzi się tu Farba renowacyjne do drewna na zewnątrz marki Altax.

Udostępnij
Udostępnij