TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak wykonać drewnianą skrzynię na zabawki?


 

Przywołując wspomnienia z dzieciństwa, przypominamy sobie nasze ulubione zabawki. Każda z nich miała swoje miejsce odłożenia, aby zachować względny porządek. Drewniane skrzynie na zabawki często stały w dziecięcych pokojach. Niektóre były pięknie zdobione, inne skromniejsze i klasyczne. Aby poczuć ponownie radość dziecięcych lat, możesz stworzyć kufer dla swojej pociechy i wspólnie go ozdobić, zapewniając Wam kreatywnie spędzony czas i wiele radości.

Własnoręcznie wykonana skrzynia na zabawki DIY będzie cieszyła oko przez wiele lat i być może przyczyni się do większego porządku w Twoim domu. Może być również dobrym pretekstem do wyrobienia dobrych nawyków utrzymywania czystości przez Twoją pociechę. Drewniana skrzynia na zabawki to uniwersalny mebel, który sprawdzi się w pokoju dziecka w każdym wieku. A gdy wyrośnie już z zabawek, może służyć jako miejsce do przechowywania pościeli i koca.

Zrób to sam skrzynka drewniana

Drewniane skrzynki na zabawki można oczywiście kupić w internecie lub sklepach stacjonarnych. Jest to wydatek rzędu od 100 do 600 zł, zależnie od użytego materiału oraz zastosowania personalizacji. Zamiast wydawać pieniądze na zakup gotowego przedmiotu, możesz poświęcić swój czas i wykonać go samodzielnie. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić drewnianą skrzynię na zabawki, tu znajdziesz odpowiedź!

Skrzynie drewniane na zabawki mogą być wykonane ze sklejki, pojedynczych deseczek lub nawet skrzynek po owocach. Ciekawym pomysłem jest również skrzynia do zabawek z palet. Poza drewnem do projektu przyda się także papier ścierny, gwoździe, młotek, śruby, piła, wiertarko-wkrętarka, klej do drewna, ołówek i linijka, pędzel oraz puszka Szybkoschnącej lakierobejcy do wnętrz Altax, dzięki której zabezpieczysz mebel przed zadrapaniami i zarysowaniami, podkreślisz rysunek drewna i pomalujesz go na wybrany kolor.

Aby zacząć wykonywać drewniany pojemnik na zabawki przytnij odpowiednio deski, następnie oczyść je i wyszlifuj papierem ściernym. Później zaaplikuj na nie Szybkoschnącą lakierobejcę do wnętrz Altax, poskręcaj ze sobą deseczki za pomocą gwoździ lub śrub. Weź dwie listewki i przymocuj do nich deski, które stworzą krótszy bok skrzyni. Kolejne deski przybijaj prostopadle do stworzonego boku, umieszczając śruby w zamontowanej już listewce. Tak stworzysz dłuższy bok skrzyni. Czynności powtarzaj do momentu stworzenia wszystkich ścian oraz spodu kufra.

Drewniane skrzynie na zabawki dla dzieci można dowolnie ozdabiać. Na początek dodaj do niej zawiasy, możesz zastanowić się również nad montażem kółek, dzięki czemu pojemnik stanie się mobilny. Nadaj drewnu wybraną barwę. W asortymencie produktów wewnętrznych Altax do wyboru jest 10 kolorów. Możesz zrobić jednolity kolor (ciekawy będzie kasztan lub szary), lub na przykład pomalować całość jasnym kolorem (sosna), a ciemnym (venge) napisać imię dziecka. Niezależnie na jakie wykończenie się zdecydujesz, patrząc na własnoręcznie wykonaną skrzynię, na pewno będziesz dumny ze swojej pracy!

Udostępnij