TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak zbudować drewniany regał do garażu? Praktyczny poradnik


 

Pomysł na regał do garażu może sprowadzać się do najprostszej ścieżki zakupu gotowego sprzętu w sklepie. Istnieje jednak sposób o wiele bardziej kreatywny i satysfakcjonujący, który może idealnie wpasować się w wasze gusta. Poznaj nasze wskazówki i stwórz regał do garażu samodzielnie!

 

Z czego zrobić regał do garażu?

Drewniany regał do garażu może zostać wykonany z wielu elementów, najpotrzebniejsze deski możesz nabyć gotowe w sklepie lub wyciąć je z palet. Mogą one stanowić świetne podstawy do stworzenia takiego regału, a wykonanie go będzie dziecinnie proste. Podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do ochrony twojej nowej półki również możesz nabyć w sklepach, choć pewnie kilka z nich masz już w zanadrzu.

Regał z drewna do garażu może stanowić świetne schronienie dla narzędzi szukających swojego miejsca. Jest on również świetnym pomocnikiem osób zorganizowanych i ceniących sobie porządek. Wszystko czego możesz potrzebować do budowy takiego regału to:

 

Regał z palet

Podstawową częścią twojego przygotowania będzie zadbanie o palety. By regał do garażu ładnie się prezentował i przede wszystkim nie uszkadzał stojących na niej przedmiotów, warto zadbać o jego strukturę. Śmiało wyszlifuj palety szlifierką lub papierem ściernym. Zadbaj szczególnie o te deski, które wykorzystasz do stworzenia samej półki, do umieszczania przedmiotów. Użyj Impregnatu gruntującego Altax, by drewniane elementy. Taki zabieg zabezpieczy twój przyszły regał z palet do garażu przed sinizną, grzybami, pleśnią i szkodnikami. Po odczekaniu 24 h będziesz mógł przystąpić do kolejnego etapu.

 

Jak zrobić regał drewniany do garażu?

Po przygotowaniu wszystkiego tak jak opisaliśmy to wyżej, czekają na ciebie odpowiednie kroki:

  • Ustaw pionowo (nogami do środka) dwie palety naprzeciwko siebie. Kolejnym krokiem będzie dopasowanie trzeciej z nich i stawienie poziomo na nich tak, by podpory leżały na sobie równo.
  • Wytnij odpowiednio wymierzone deseczki z czwartej palety i za ich pomocą oraz wkrętarki i wkrętów przymocuj do siebie odpowiednio „nóżki” z górą regału. Deseczki przytwierdź na złączonych ze sobą podstawach palet.
  • Następnym krokiem będzie zamieszczenie desek po wewnętrznej stronie palet. Umieszczamy je w taki sposób, by nasze nogi łączyły się ze sobą ściśle. Ich stabilność możemy również wzmocnić kolejnymi małymi deseczkami.
  • Na stworzonych przed chwilą wewnętrznych umocnieniach, umieszczamy półkę ze złączonych ze sobą pozostałych desek.

Nie zapomnij sprawdzić stabilności stworzonej konstrukcji, by mieć pewność, że twój regał do garażu jest bezpieczny. Ostatnią rzeczą potrzebną do ukończenia twojego dzieła będzie pomalowanie go Farbą do drewna, mdf i laminatów Altax. Farba o przetestowanej plamoodporności zapewnia do wyboru aż 12 kolorów mogących upiększyć i jeszcze bardziej zabezpieczyć twój regał z palet.

Teraz możesz cieszyć się ładnym i praktycznym meblem, który w doskonały sposób zagospodaruje miejsce w twoim garażu. Dwupoziomowy regał z palet do garażu to doskonały pomysł dla majsterkowiczów i nie tylko. Powodzenia!

 

Udostępnij