TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Drewniana tablica manipulacyjna – zrób to sam!


 

Czy słyszałeś już o tablicach manipulacyjnych? To wyjątkowe zabawki, które dzieci wprost uwielbiają! Nie musisz kupować gotowych produktów — wystarczy odrobina wyobraźni, żeby samodzielnie stworzyć tablicę sensoryczną dla malucha. Przeczytaj, jak to zrobić!

 

Dlaczego warto zbudować dla dziecka drewnianą tablicę manipulacyjną?

Tablice manipulacyjne to zabawki, które pomagają dzieciom w wieku przedszkolnym rozwijać podstawowe umiejętności sensoryczne. Dzięki nim maluchy ćwiczą zwinność, chwytanie i wykonywanie innych czynności. Tablice sensoryczne rozwijają u maluchów tzw. małą motorykę, uczą kolorów, relacji przyczynowo-skutkowych i pomagają zdobyć nowe umiejętności. To jeden z elementów nauczania w metodzie Montessori, która zakłada, że dzieci jak gąbki chłoną wiedzę i zdolności z najbliższego otoczenia.

Rodzice doceniają to, że tablica manipulacyjna sensoryczna nie jest drogą ani skomplikowaną konstrukcją — wręcz przeciwnie! To tylko kawałek drewnianej płyty z kilkoma lub kilkunastoma elementami, które są do niej przymocowane.
Dzięki naszym podpowiedziom z łatwością samodzielnie zrobisz taką tablicę dla swojej pociechy. Wystarczy jedna wizyta w markecie budowlanym i wolne popołudnie!

 

Tablica manipulacyjna — jak zrobić samemu krok po kroku

Jak zrobić tablicę manipulacyjną? Podstawowym jej elementem jest podkład. Musi być mocny i solidny, żeby dziecko bawiło się tablicą przez długi czas. W sklepach budowlanych i meblowych znajdziesz gotowe podkłady, na przykład z drewna sosnowego. Taką deskę trzeba dokładnie wyszlifować papierem ściernym, żeby pozbyć się drzazg. Następnie warto zabezpieczyć jednym z preparatów marki Altax.

Drewnianą tablicę manipulacyjną skutecznie ochroni Szybkoschnąca Lakierobejca do Wnętrz. To produkt, który łatwo rozprowadzić pędzlem. Ta lakierobejca Altax ma łagodny zapach, a jej używanie do pomalowania tablicy jest zupełnie bezpieczne dla dziecka. Do wyboru masz aż 10 kolorów, więc z łatwością nadasz tablicy intrygujący wygląd i pomożesz maluchowi rozwinąć kreatywność. Z wykorzystaniem Szybkoschnącej Lakierobejcy do Wnętrz wykończysz nie tylko jedną zabawkę, ale też inne meble w pokoju dziecka, takie jak łóżeczko, regały czy półki.

Alternatywą dla gotowych podkładów jest płyta pilśniowa MDF. Jeśli masz stare meble z takiej płyty, możesz wykorzystać ich elementy (np. fronty), żeby zrobić dla dziecka tablicę manipulacyjną. W katalogu produktów Altax znajdziesz Farbę do drewna, MDF i laminatów, dzięki której możesz szybko przemalować płytę MDF i nadać jej piękny wygląd.

 

Co na tablicę manipulacyjną — inspiracje

Do tablicy manipulacyjnej na ścianę możesz dokleić lub inny sposób przymocować dosłownie wszystko! Stare gniazdka elektryczne, włączniki, piloty, zawiasy, łańcuszki, pokrętła, zasuwy, kurki i wiele innych! Chodzi przecież o to, żeby tablica rozwijała umiejętności motoryczne Twojego dziecka. Wszystko, co można przesunąć, kliknąć, nacisnąć lub pstryknąć jest więc mile widziane!

Nie zapominaj też o dekoracji. W supermarketach i sklepach papierniczych zamówisz różne elementy do scrapbookingu i decoupage, dzięki którym tablica manipulacyjna Twojego syna lub córki stanie się absolutnie niepowtarzalna! Cyfry, naklejki, koperty, klipsy lub farby z brokatem pomogą Ci dostosować ją do upodobań malucha. A jeśli tablica manipulacyjna na ścianę zawiśnie w pokoju Twojego dziecka, pomaluj ją preparatem Altax w kolorze, który pasuje do aranżacji wnętrza.
Teraz już wiesz więcej o tablicach manipulacyjnych — po co się je robi, dlaczego warto i co do nich przymocować. Wypróbuj te podpowiedzi i spraw swojemu dziecku wyjątkowy prezent!

Udostępnij