TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Drewniana skrzynka na listy – zrób to sam!


 

Pięknie pomalowana, drewniana skrzynka na listy może stać się efektowną wizytówką Twojego domu. Jeśli lubisz majsterkować, bez trudu wykonasz ją własnoręcznie w duchu DIY. Przeczytaj, jak krok po kroku zrobić skrzynkę na listy z drewna.

 

Drewniana skrzynka na listy — skompletuj materiały i narzędzia

Masz już pomysł na skrzynkę pocztową z drewna? Możesz postawić na prosty, ale funkcjonalny projekt skrytki, w której zmieszczą się zarówno standardowe, jak i większe przesyłki i bezpieczne poczekają na Twój powrót z pracy.

Żeby samodzielnie wykonać drewnianą skrzynkę na listy w formie pudełka, potrzebujesz podstawowych materiałów i narzędzi. Oto lista zakupów:

 • płyta drewniana (np. sklejka lub wygładzona papierem ściernym płyta OSB),
 • kilka metalowych kątowników i dwa zawiasy,
 • zamek z kluczykiem,
 • wyrzynarka,
 • wkrętarka i wkręty do drewna.

Jesteś gotowy? W takim razie zobacz, jak zrobić skrzynkę na listy w mniej niż 30 minut!

 

Drewniana skrzynka na listy — jak ją zrobić krok po kroku

 • Krok 1. Stwórz projekt drewnianej skrzynki pocztowej. Wyznacz wymiary ścianki tylnej i przedniej, a także ścianek bocznych, dna i dachu. Ponieważ skrzynka będzie użytkowana na zewnątrz, zaprojektuj jednospadowy dach. Daszek może być pochylony do przodu z lekkim nawisem.
 • Krok 2. Wytnij wszystkie elementy z płyty OSB lub drewnianej sklejki.
 • Krok 3. Za pomocą wyrzynarki wytnij otwór w przedniej ścianie drewnianej skrzynki na listy. Otwór powinien być na tyle długi, by w skrytce zmieściły się przesyłki rozmiaru A4, a więc musi mieć co najmniej 21 cm. W tej samej ściance, ale po lewej stronie, wytnij otwór na zamek.
 • Krok 4. Po wywierceniu dziur i wycięciu otworów zaimpregnuj drewno, żeby nie uległo zniszczeniu na skutek zmiennych warunków atmosferycznych. W tym celu sięgnij po preparaty techniczne Altax. Jeśli chcesz uzyskać maksymalną ochronę przed grzybami, sinizną i owadami, zastosuj bezbarwny Impregnat Gruntujący Altax.
 • Krok 5. Połącz ze sobą ściankę tylną z bokami za pomocą metalowych kątowników i wkrętów do drewna.
 • Krok 6. Przód zamocuj za pomocą zawiasów do prawej bocznej ścianki. Dzięki temu Twoja skrzynka na listy z drewna będzie w całości otwierana i zapewni swobodny dostęp do wszystkich przesyłek.
 • Krok 7. Za pomocą wkrętów przymocuj dach. Pamiętaj o nawisie — daszek powinien nieco wystawać z przodu, żeby w czasie deszczu woda nie dostawała się do środka skrytki.
 • Krok 8. Jeśli chcesz, możesz wykończyć dach gontem bitumicznym. Dzięki temu doskonale zabezpieczysz go przed wilgocią.

 

Czym pomalować drewnianą skrzynkę na listy?

Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom udało Ci się własnoręcznie zrobić drewnianą skrzynkę pocztową. Teraz trzeba odpowiednio zabezpieczyć drewno. W końcu skrzynka będzie przytwierdzona do bramy lub płotu i musi wytrzymać niejedną wichurę.

W ofercie marki Altax znajdziesz wysokiej klasy preparaty do drewna, dzięki którym ochronisz skrytkę przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi.

 • Lakierobejca Premium doskonale ochroni skrzynkę na listy przed szkodliwym działaniem wilgoci, mrozu i promieni UV, a nawet przed szarzeniem się drewna. Szczególną cechą Lakierobejcy Premium jest tworzenie powłoki odpornej na zarysowania. Co więcej, preparat podkreśla rysunek słojów i nadaje powierzchni jedwabisty połysk.
 • Do wykończenia zaimpregnowanej skrzynki na listy drewnianej wielu majsterkowiczów poleca też lakierobejcę Ultimate Żywiczna. Produkt ten został stworzony z myślą o wieloletniej ochronie drewna użytkowanego na zewnątrz i nadaniu mu piękny, głębokiego koloru. Tym, co wyróżnia lakierobejcę Ultimate Żywiczna, jest wyjątkowo krótki czas schnięcia. Pierwsza warstwa jest sucha na dotyk już po godzinie, a po dwóch godzinach można nakładać drugą warstwę.

Zabezpieczenie surowego drewna impregnatem technicznym, a następnie stworzenie powłoki dekoracyjnej przy użyciu wysokiej klasy lakierobejcy Altax zapewni skrytce ochronę na lata.

 

Jak ozdobić skrzynkę pocztową z drewna?

Skrzynka pomalowana preparatem do drewna Altax sama w sobie jest piękna! Oczywiście możesz dodatkowo ją udekorować. Na skrytce warto umieścić gustowną tabliczką z grawerem. Napis może zawierać numer domu, Twoje nazwisko lub inne informacje.
Wypróbuj nasze podpowiedzi i zrób sam skrzynkę na listy z drewna. Wystarczy odrobina pomysłowości, podstawowe narzędzia i niezawodne produkty Altax, a na Twojej furtce lub przy drzwiach pojawi się wyjątkowa skrzynka pocztowa!

Udostępnij