TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Domek na narzędzia ogrodowe – zrób to sam!


 

Drewniany domek w ogrodzie to funkcjonalne pomieszczenie, w którym schowasz narzędzia, grill, dziecięce zabawki i niewielkie meble ogrodowe. Czy wiesz, że taki domek można wykonać samodzielnie? W tym artykule przeczytasz, jak to zrobić!

 

Domek narzędziowy własnej roboty – czy to dobry pomysł?

Domek na narzędzia to prosta i w miarę szybka w montażu konstrukcja z drewnianych desek i płyt OSB. Oczywiście możesz kupić gotowy produkt i samodzielnie go złożyć, ale takie rozwiązanie nie należy do najtańszych. Domek narzędziowy własnej roboty ma znacznie więcej zalet:

  • Możesz dopasować plan konstrukcji do konkretnego miejsca w ogrodzie.
  • Wymiary domku dostosujesz do swoich potrzeb oraz ilości posiadanego sprzętu.
  • Będziesz mógł wybrać dowolny gatunek drewna i styl wykończenia.
  • Sporo zaoszczędzisz, szczególnie jeśli masz potrzebne narzędzia i doświadczenie w majsterkowaniu.

Poza tym pamiętaj o jednym – domek narzędziowy DIY daje wiele frajdy! Będziesz mieć satysfakcję z tego, że samodzielnie zrealizowałeś projekt.

 

Jak zbudować domek narzędziowy krok po kroku

Rozpocznij od poszukania pomysłu na domek narzędziowy. Sporo inspiracji znajdziesz w internecie. Mając w głowie koncepcję, przelej ją na papier i stwórz projekt składziku. Dokładnie określ jego wymiary i zastosowane udogodnienia. Sprawdź też wymagania prawne, na przykład minimalną odległość domku od granic działki.

Budowa domku na narzędzia krok po kroku wymaga zgromadzenia materiałów i użycia odpowiednich narzędzi. Możesz wykorzystać prefabrykaty dostępne w sklepach budowlanych. Realizacja domku na narzędzia w stylu „zrób to sam” wymaga doświadczenia w pracach budowlanych oraz obycia z narzędziami do obróbki drewna. W czasie budowania konstrukcji na pewno przyda się pomoc drugiej osoby.

 

Jak zabezpieczyć drewniany domek na narzędzia?

Nie wystarczy wiedzieć, jak samemu zrobić domek na narzędzia. Jeśli chcesz, żeby konstrukcja była odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią i szkodnikami, konieczne będzie zastosowanie odpowiednich preparatów. Znajdziesz je w bogatej ofercie marki Altax.

Drewniany domek w ogrodzie ochroni m.in. bezbarwny Altax Impregnat Gruntujący, który można aplikować zarówno na drewno oszlifowane, jak i nieoszlifowane. Preparat ten nie tworzy powłoki i nie zmienia koloru drewna. Jeśli zbudowałeś domek na narzędzia z surowego, impregnat gruntujący Altax to najlepszy sposób na ochronę naturalnego materiału przed biokorozją i owadami.

Gdy impregnat wyschnie, możesz przejść do kolejnego kroku – stworzenia powłoki dekoracyjno-ochronnej. Masz do wyboru kilka opcji, żeby uzyskać trwałe zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, czynnikami atmosferycznymi i promieniowaniem UV:

  • Lakierobejca Ultimate Żywiczna to lakierobejca, która skutecznie zabezpiecza drewno użytkowane na zewnątrz. Materiał jest chroniony przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi, a sama powłoka wykazuje odporność na grzyby, glony i porosty. Wybierz ten produkt, jeśli chcesz zabezpieczyć oszlifowane drewno i nadać mu piękny, głęboki kolor.
  • Lakierobejca Premium świetnie chroni materiał przed wodą, mrozem, promieniowaniem UV, zadrapaniami i szarzeniem się drewna. Przy tym podkreśla rysunek drewna, a powłoka wykończeniowa ma jedwabisty połysk. Ten produkt możesz zastosować na oszlifowane drewno używane na zewnątrz.

Jeśli szukasz preparatu, który błyskawicznie ochroni zarówno drewno oszlifowane jak i nieoszlifowane, wypróbuj Altax Impregnat Jedna Warstwa. Ten produkt sprawi, że drewniana konstrukcja będzie odporna na deszcz już po upływie 2 godzin od aplikacji! Impregnat Jedna Warstwa to świetny sposób na szybkie wykończenie domku na narzędzia przy niepewnej pogodzie.

Mamy nadzieję, że już niedługo w Twoim ogrodzie stanie funkcjonalny domek na narzędzia. Dzięki preparatom do drewna marki Altax zadbasz o jego estetykę i odpowiednią ochronę na długie lata!

Udostępnij