TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak odnowić drzwi drewniane?


 

Z biegiem czasu drewniane drzwi tracą swój ładny wygląd, ich powierzchnia ściera się i szarzeje, a zarysowania są na niej coraz bardziej widoczne. Wiele osób w pierwszej chwili myśli o wymianie drzwi na nowe. Tymczasem samodzielna renowacja drewnianych drzwi nie jest zadaniem trudnym. Jeśli stare drzwi drewniane zachowane są w dobrym stanie i mają klasyczny wygląd, odnawianie może przynieść zaskakujące efekty. Drzwi z drewna zyskają elegancki charakter i będą ładnym elementem wnętrza.

Jak odnowić drzwi zewnętrzne?


Jeśli drewniane drzwi zewnętrzne wymagają odnowienia, to prace należy rozpocząć od przygotowania powierzchni. Zarówno drzwi z litego drewna, jak i drewna klejonego, możemy pomalować różnymi produktami. Jeśli chcemy je odnowić impregnatami do drewna, lakierobejcą, lakierem lub olejem to w pierwszej kolejności należy usunąć stare powłoki. Można to zrobić przy pomocy opalarki, papieru ściernego lub specjalnych środków chemicznych. Szpachlowanie drzwi drewnianych pozwoli skutecznie wypełnić drobne ubytki w drewnie. Ważnym krokiem jest także szlifowanie drzwi drewnianych. Ten zabieg pozwoli wygładzić powierzchnię, zapewniając ładniejszy efekt wizualny.

Po pracach wstępnych można rozpocząć nakładanie wybranego produktu. W przypadku drzwi zewnętrznych koniecznie trzeba wybrać produkt przeznaczony do stosowania na zewnątrz. Preparaty takie jak np. Altax Impregnat Żywiczny lub Altax Olej do drewna skutecznie będą chronić powierzchnię przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć lub słońce. Bejcowanie drzwi drewnianych, nałożenie impregnatu, oleju lub lakieru, ładnie wyeksponuje naturalny wygląd drewna, nie przykrywając usłojenia. Lakier do drzwi marki Altax zapewni wykończenie bezbarwne, matowe lub z połyskiem. Lakierobejce do drewna i impregnaty mają szeroką paletę kolorystyczną. Wybierając preparat warto pamiętać, że na raz zaolejowaną powierzchnię można nakładać już tylko oleje do drewna.

Innym sposobem na ładne odnowienie wejścia do domu może być malowanie drzwi zewnętrznych farbami. Produkty takie jak farby ogrodowe Viva Garden! lub Altax Emalia Super Trwała zapewniają całkowite krycie oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. W tym przypadku nie trzeba usuwać starych powłok, a wystarczy jedynie zmatowić powierzchnię drzwi, tak aby zapewnić lepszą przyczepność farby.

Jak odnowić stare drzwi wewnętrzne?


Masz pomysł na odnowienie drzwi wewnątrz mieszkania lub domu? Warto to zrobić zwłaszcza przy odnawianiu wnętrz, np. wymianie mebli i malowaniu ścian. Dzięki temu drzwi będą ładnie się komponować z resztą pomieszczenia.

Ważnym elementem odnawiania powinna być naprawa drzwi drewnianych. Drobne ubytki w drewnie można wypełnić przy pomocy produktów do szpachlowania. Warto się też zastanowić czy wymiany lub odnowienia nie wymagają klamki. Podobnie jak w przypadku drzwi zewnętrznych pierwszym etapem renowacji powinno być czyszczenie drzwi z farby – jeśli do odnawiania chcemy użyć lakierobejcy, lakieru lub oleju. Zastanawiasz się czym pomalować drzwi? Sięgając po Altax Szybkoschnącą Emalię lub farby Viva Home! uzyskasz pełne krycie powierzchni. Farby do drzwi drewnianych mają bogatą paletę kolorystyczną, dzięki czemu możesz wybrać kolorystykę dopasowaną do reszty pomieszczenia. Odnawianie drzwi pokojowych z szybami może obejmować także wymianę przeszkleń lub ich ozdobienie np. folią samoprzylepną imitującą szkło szronione. Ważnym elementem prac powinna być również renowacja futryn drewnianych. Jeśli odnowimy tylko skrzydło to na jego tle zniszczone futryny będą się jeszcze bardziej rzucać w oczy. Może to zniweczyć cały efekt dekoracyjny, jaki ma zapewnić metamorfoza drzwi.

Udostępnij