TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak usunąć glony i zielony nalot z betonu, kamienia czy elewacji?


 

Elewacja budynku – co zrobić, aby przez jak najdłuższy czas wyglądała jak nowa? Jak chronić ją przed zabrudzeniami czy porastaniem przez mchy i glony? A jak już pojawi się problem, to jak pozbyć się glonów i czym wyczyścić zielony nalot? Tego dowiesz się z naszego nowego artykułu.

 

Czyszczenie elewacji z glonów

Glony porastają ściany i mury bardzo często, szczególnie od stron północnych, gdzie słońce w ciągu roku najmniej jest widoczne i gdzie tym samym panuje podwyższona wilgotność. Aby pozbyć się zielonego nalotu, można wykorzystać metody mechaniczne, jednak na rynku są dostępne również specjalne środki do usuwania glonów. Decydując się na taki zakup, trzeba koniecznie przestrzegać informacji zmieszczonych na opakowaniach.

 

Preparat na glony na elewacji

Altax środek do usuwania glonów jest doskonałym produktem, aby w łatwy i szybki sposób przywrócić pierwotny wygląd elewacji. W tym przypadku wystarczy na taką powierzchnię nałożyć warstwę produktu (za pomocą pędzla lub wałka), odczekać minimum 6 godzin, powierzchnię spłukać czystą wodą, a następnie pozostawić do wyschnięcia. W przypadku bardzo porośniętych powierzchni, możliwe, że będzie trzeba powtórzyć czyszczenie elewacji z glonów. Efekt czystej elewacji będzie się utrzymywał nawet do kilku miesięcy, jest to uzależnione od panujących w okolicy warunków (w pobliżu lasów czy w bardzo zacienionych miejscach, efekt będzie utrzymywał się krócej).

 

Środek na glony na kostce brukowej

Altax produkt do usuwania glonów jest idealnym środkiem do usuwania zielonego nalotu z elewacji, ale nie tylko. Przeznaczony jest do stosowania na wszelkich powierzchniach mineralnych, takich jak: tynki, kamień, cegła, kostka brukowa. Jak usunąć zielony nalot z betonu? Metoda działania jest dokładnie taka sama, jak opisana wyżej w przypadku czyszczenia elewacji z glonów. Opisany powyżej preparat na glony, jest gotowy do użycia, nie wymaga żadnych przygotowań. Nie wchodzi w reakcję z podłożem i nie odbarwia powierzchni.

Udostępnij