TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Szkatułka na biżuterię – jak samemu ją wykonać?


 

Chęć wykonania własnej szkatułki może przysporzyć wiele kłopotów ze względu na potrzebne, specjalistyczne narzędzia. O wiele prostszym i paradoksalnie tańszym sposobem może być zakupienie gotowej „gołej” szkatułki, lub odnowienie starej. Własna szkatułka na biżuterie może okazać się świetnym uzupełnieniem twojej domowej garderoby!

 

Jak zrobić pudełko z drewna?

Stworzenie zwykłego pudełka z drewna nie wymaga wiele wysiłku i dzięki użyciu odpowiednich narzędzi, może być całkiem przyjemne. Warto pamiętać o odpowiednim dostosowaniu wymiarów drewna, które będziemy chcieli pociąć i najważniejszych przymiarkach, by łączone ze sobą drewno, trzymało się stabilnie. Jednak szkatułka na biżuterię domowej roboty, może okazać się o wiele trudniejszym przedsięwzięciem. Nie ważne czy zdecydujemy się na zakup gotowego materiału lub nie, warto zadbać o coś, co przez wielu majsterkowiczów jest zapominane. Mowa tu o zabezpieczeniu i konserwacji naszej drewnianej szkatułki.

 

Jak zrobić szkatułkę na biżuterię?

Własna szkatułka oprócz praktycznego zastosowania, powinna również cieszyć oko. Jest to możliwe do osiągnięcia w przypadku zastosowania odpowiednich olejów, farb i emalii. Olej do drewna Altax doskonale podkreśli naturalne słoje drewna i nada mu eleganckiego koloru. Zastosowanie tego rozwiązania doskonale sprawdzi się w przypadku odnawiania starych szkatułek. Szkatułka na biżuterie diy może okazać się istotnym dodatkiem naszej garderoby, z której będziemy mogli być dumni.

 

Pudełko na biżuterię zrób to sam

Odnawianie takiej szkatułki daje nam pole do popisu, warto też zadbać o wnętrze naszego kuferka. Oprócz wymalowania go odpowiednimi środkami pomyśl o wypełnieniu go miękkim i aksamitnym materiałem. Możesz również wypełnić środek gąbką obtoczoną nim, by w prosty sposób móc umieszczać w środku biżuterię. Jeśli szukasz bardziej kompleksowego rozwiązania, pomyśl nad umieszczeniem w środku przegródek, którymi oddzielisz od siebie poszczególne rodzaje biżuterii. Takie przegrody w prosty sposób można wyciąć z gotowych deseczek lub kupić je na wymiar. Szkatułka dyi może być również ciekawie przyozdobiona z zewnątrz. Pomyśl nad wydłubaniem najprostszym rylcem ciekawych wzorów lub własnego podpisu. Warto by twoja szkatułka miała kolory świetnie pasujące do krajobrazu twoich wnętrz. Taki efekt możesz uzyskać stosując Farbę do Drewna Mdf i Laminatów Altax, która oprócz przetestowanej plamoodporności i świetnego krycia, zapewni twojemu pudełku półmatowe wykończenie. Jeśli interesuje cię szybkie wykończenie i wyraziste podkreślenie rysunku drewna, warto również zastanowić się nad Szybkoschnącą lakierobejcą do wnętrz Altax.

 

Organizer na biżuterię diy

Istnieje mnóstwo sposobów na zadbanie o to, by twoja szkatułka na biżuterie spełniała wszystkie twoje oczekiwania. Przedstawione rozwiązania mogą nie tylko rozbudzić kreatywność, ale również zapewnić długie lata pięknego wyglądu takiego pudełka. Warto pamiętać, iż przedstawione rozwiązania nie są wiążące i warto dostosować zawarte tu wskazówki do własnych potrzeb i upodobań.

Udostępnij