TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Renowacja metalowej huśtawki ogrodowej. Poradnik krok po kroku


 

Huśtawka ogrodowa metalowa to nieodłączny element wielu ogrodów i miejsc wypoczynku. Warto zadbać o odpowiednią konserwację takiej huśtawki i zapewnienie jej odpowiedniego zabezpieczenia, chroniącego przed zjawiskami atmosferycznymi.

 

Jak odnowić huśtawkę ogrodową?

Sam proces odnawiania huśtawki nie jest skomplikowany, ale wymaga pewnego nakładu pracy. Warto zaopatrzyć się w najprostsze narzędzia do usunięcia resztek starej farby czy mocniejszych plam rdzy. Nawet zwykły papier ścierny i druciana szczotka mogą zdać w tym przypadku egzamin. Oczywiście jeśli posiadasz szlifierkę lub inne tego typu narzędzia, nie zawahaj się ich użyć. Wyczyść dokładnie powierzchnię, pozbywając się wszystkich nieproszonych gości, wszelkie pyłki, grudy ziemi i roślinności powinny zniknąć z powierzchni urządzenia. Huśtawka metalowa ogrodowa powinna mieć czystą i przede wszystkim równą powierzchnię, więc zadbaj również o to, by zapobiec ewentualnym przeszkodom w dalszej części prac.

 

Czym pomalować huśtawkę ogrodową?

Na rynku znajduje się mnóstwo produktów, których zakup warto rozważyć, podejmując decyzję o renowacji naszej huśtawki. Spośród nich warto przyjrzeć się emaliom wodnym lub olejno ftalowym. Pierwsze z nich są oparte na wodzie, o neutralnym, niedrażniącym zapachu, natomiast olejno ftalowe to farby cechujące się silnym zapachem oraz długim czasem schnięcia, ale obydwa rodzaje mają równie porównywalne właściwości zabezpieczające. Farba do huśtawki metalowej może być również nakładana bezpośrednio na rdzę, co pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze na dokładniejszym przygotowaniu powierzchni i potencjalnym podkładzie. Jedną z takich farb jest Farba do metalu bezpośrednio na rdzę Altax, która cechuje się dużą odpornością na czynniki atmosferyczne, szybkim czasem schnięcia i trwałością nawet do 15 lat ochrony.

 

Jak malować metal bez zacieków?

Malowanie huśtawki ogrodowej może odbywać się za pomocą różnych narzędzi i w różnych formach. Jeśli istnieje taka potrzeba, warto zadbać o odtłuszczenie metalu przed malowaniem. Do malowania huśtawki możesz użyć wałka, pędzla lub natrysku, jednak jeśli chcesz uniknąć większego ryzyka zacieków, warto używać tylko narzędzi bezpośredniego kontaktu. Pamiętaj, by wykonywać pewne i długie ruchy zapewniające równomierne rozprowadzanie się farby. Możesz śmiało korzystać z wałka, jednak elementy łączone i trudno dostępne miejsca huśtawki, warto pomalować pędzlem. W przypadku wspomnianej wyżej farby będzie to pędzel syntetyczny.

 

Renowacja huśtawki ogrodowej

Włożenie odrobiny wysiłku w zapewnieniu długiej sprawności naszej huśtawki jest zdecydowanie tego warte. Wymienione wyżej porady pozwolą cieszyć się dłużej najmłodszym i nie tylko, tym miejscem zabawy i relaksu. Każda konstrukcja metalowa do huśtawki jest narażona na rdzę i niesprzyjające zjawiska atmosferyczne, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych porad. Dobrze zabezpieczona huśtawka ogrodowa z metalu to gwarancja bezpiecznej i udanej zabawy na długie lata.

Udostępnij