TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak i czym pomalować biurko? Renowacja biurka drewnianego krok po kroku


 

Masz drewniane biurko, które lata świetności ma już dawno za sobą? Możesz sprawić, że odzyska swój dawny blask! Renowacja biurka przywróci mu wyjątkowy urok i funkcjonalność. Okazuje się, że do przedłużenia życia drewnianego mebla wystarczy kilka prostych zabiegów. W tym artykule wyjaśniamy, jak krok po kroku przeprowadzić renowację.

 

Renowacja czy zakup nowego biurka?

Renowacja biurka jest pod wieloma względami lepsza niż zakup nowego mebla. Po pierwsze, wydasz mniej. Wystarczy kilka narzędzi, odrobina wolnego czasu i preparaty do drewna marki Altax. Osoby, które zastanawiały się, jak odnowić biurko, są często zaskoczone tym, jakie to proste!

Korzyści finansowe to nie jedyny argument przemawiający za samodzielnym odnawianiem. Stare biurko do renowacji, szczególnie modele powojenne lub te z lat 60-70 XX w. są bardzo modne. Niektórzy są gotowi zapłacić wysokie sumy za taki designerski mebel.

Jeśli w Twoim domu stoi już stare biurko do renowacji, możesz mieć stylowe wyposażenie za ułamek jego prawdziwej wartości! Jest jeszcze jedna zaleta odnawiania mebli z dawnych lat. Takie działanie jest zgodne z trendem less waste i zero waste. Zamiast wyrzucać biurko na śmietnik, możesz je wykorzystać ponownie i w ten sposób zadbać o środowisko.

 

Odnowienie biurka z drewna – co będzie potrzebne

Odnowienie starego biurka nie jest trudnym zadaniem, jednak do pracy będziesz potrzebować odpowiednich materiałów i narzędzi. Od czego zacząć? Zobacz, jak wiele skutecznych preparatów znajduje się w ofercie Altax:

 • Renowacyjna Farba do drewna, MDF i laminatów do wnętrz. Ten specjalistyczny preparat może być użyty do odnowienia różnych przedmiotów, w tym biurka. Pozwala uzyskać długotrwały, estetyczny efekt na lata.
 • Szybkoschnąca lakierobejca do wnętrz idealnie podkreśla naturalny rysunek drewna i tworzy powłoki odporne na zarysowania i zadrapania. Co więcej, jest w pełni bezpieczna dla dzieci. Możesz więc wykorzystać ją w czasie renowacji biurka w pokoju syna lub córki.
 • Olej do drewna to preparat wykorzystujący olej tungowy – najtrwalszy naturalny olej na świecie. Ten olej do drewna odżywia materiał, zabezpiecza go przed pękaniem, a jednocześnie podkreśla naturalną barwę drewna.

Który preparat wybrać? Jeśli chcesz zachować widoczną strukturę drewna i nadać mu interesujący odcień, wybierz lakierobejcę. W ten sposób dodatkowo zabezpieczysz biurko warstwą ochronną. Olej sprawdzi się w czasie renowacji biurka wykonanego z drewna egzotycznego. Natomiast farba renowacyjna dostępna jest w różnych kolorach i tworzy estetyczną, kryjącą powłokę. Dzięki niej możesz dostosować kolor odnowionego biurka do aranżacji wnętrza.

 

Jak pomalować biurko krok po kroku

Malowanie biurka dzieli się na dwa zasadnicze etapy. Pierwszy to przygotowanie mebla do renowacji, a drugi – naniesienie nowej warstwy dekoracyjno-ochronnej.

Etap 1: W jaki sposób przygotować biurko do renowacji

 • Usuń starą powłokę – lakier lub farby. Przyda się dobry skrobak i trochę cierpliwości.
 • Jeśli biurko było wcześniej pomalowane farbą olejną lub lakierem chemoutwardzalnym (rozpoznasz to po wysokim połysku, co było modne w okresie PRL), pomocna będzie. szlifierka elektryczna lub opalarka.
 • Napraw wszelkie ubytki, rysy i dziury.
 • Przeszlifuj stare biurko drewniane na gładko, zaczynając od gruboziarnistego papieru ściernego, a kończąc na papierze o małej gradacji.
 • Na koniec starannie odkurz, umyj i wysusz całą powierzchnię mebla.

Etap 2: Jak pomalować biurko

 • Wybierz odpowiedni produkt z szerokiej oferty Altax.
 • Nakładaj preparat zgodnie z zaleceniami producenta, które znajdziesz na opakowaniu.
 • Po wyschnięciu pierwszej warstwy lakierobejcy nałóż drugą. Ten punkt nie dotyczy oleju do drewna, który nakłada się tylko raz do maksymalnego nasączenia drewna.

 

Renowacja daje meblom drugie życie

Jeśli masz w domu stare biurko, które wymaga renowacji, nie zastanawiaj się co z nim zrobić ani chwili dłużej. Z tego artykułu dowiedziałeś się, jak i czym pomalować biurko, żeby mebel znów stał się ozdobą Twojego domu. Wykorzystaj tę wiedzę, a w czasie prac sięgnij po sprawdzone produkty z oferty Altax.

Udostępnij