TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Odnowienie parkietu bez cyklinowania – czy jest to poprawna metoda?


 

Wraz z upływem czasu drewniane elementy w domu ulegają zniszczeniu. Nie inaczej jest z podłogą. W pewnym momencie zauważamy, że aby poprawić wygląd wnętrza, niezbędna jest renowacja parkietu. Jeśli nie wiesz, jak się za nią zabrać, nie ma się czym martwić. Z tego artykułu dowiesz się jak najlepiej przeprowadzić odnowienie parkietu, by znów cieszyć się jego pięknem.

Jeśli masz w domu porysowany parkiet, zapewne zastanawiasz się nad jego naprawą. Pierwsze na myśl przychodzą tradycyjne, ale i niestety kosztowne metody. Cyklinowanie starego parkietu jest najpopularniejszą z nich, ponieważ nadaje mu piękny nowy wygląd, a równocześnie zabezpiecza drewno przed uszkodzeniami. Nie jest to jednak jedyna metoda. Istnieją także tańsze i łatwiejsze sposoby na odnowienie podłogi.

 

Jak odnowić parkiet domowym sposobem?

Jeśli na swojej podłodze zauważasz wiele drobnych rysek i przetarć, odnawianie parkietu nie będzie skomplikowane. Aby odświeżyć jego wygląd, a także wydobyć z drewna piękno zacznij od zmatowienia desek drobnoziarnistym papierem ściernym. Następnie dokładnie je odpyl i umyj. Na koniec zastosuj Lakier do podłóg Altax, który łączy wysoką trwałość zabezpieczenia z wygodą stosowania. Jest odporny na zarysowania i ścieranie, szybko schnie, ma nieinwazyjny zapach, a narzędzia po wykonaniu pracy wystarczy umyć pod wodą.

W wielu domach spotkać można stary parkiet dębowy. Jeśli jest on bardzo zniszczony, warto rozważyć cyklinowanie. Jeśli jednak nie stać Cię na taką usługę i chcesz odnowić podłogę samodzielnie, w pierwszej kolejności wykonaj usuwanie rys z drewna. Możesz zrobić to poprzez zeszlifowanie starej powłoki, a następnie uzupełnianie ubytków w drewnie za pomocą szpachli. Kiedy wyschnie, wypoleruj powierzchnię i nałóż lakier do podłóg. Nada on połysk powierzchni oraz zabezpieczy ją przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Udostępnij