TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Odnawianie łóżeczka dziecięcego. Poradnik krok po kroku


 

Budowa łóżka dziecięcego dla świeżo upieczonych rodziców może wiązać się ze stresem i brakiem czasu na dokładne zadbanie o jego jakość. Wielu z nich decyduje się z tych powodów na odnawianie łóżeczek, które już posiadają lub odziedziczyli.

 

Odnawianie łóżeczka dziecięcego

Meble w pokoju dziecka to takie, na które zwraca się szczególną uwagę, nie tylko pod względem estetycznym, ale i pod względem bezpieczeństwa. Warto zadbać w takim przypadku o świadome i odpowiedzialne wybory zakupowe. Odnawiane łóżko własnej roboty to oprócz przyjemnej i niewymagającej dużego doświadczenia pracy, również spora satysfakcja. Zacznij od podstaw, czyli pozbycia się warstw starej farby i wszelkich materiałów, które znajdują się na łóżeczku, możesz użyć papieru ściernego lub specjalnej szczotki. Jeżeli masz dostęp do specjalistycznych narzędzi, jak np. szlifierka, również możesz z nich skorzystać.

Kolejnym etapem będzie dokładne wyczyszczenie łóżeczka z wszelkiego pyłu, kurzu i brudu. Oprócz suchej ścierki możesz użyć również naturalnego mydła i dokładnie umyć całą konstrukcję. Dopiero po wyschnięciu, można przystąpić do malowania łóżeczka.

 

Malowanie łóżeczka dziecięcego

By twój projekt łóżka drewnianego się ziścił, pozostało tylko pomalowanie go. Gdy już powierzchnia mebla będzie sucha i odtłuszczona można pomalować ją Emalią szybkoschnącą Altax, która cechuje się łagodnym zapachem i tym, co najważniejsze, że jest bezpieczna dla dzieci. Otwórz puszkę i dokładnie wymieszaj zawartość. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, można rozcieńczyć emalię (dodając maksymalnie 7-10% czystej wody). Emalie możesz nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem, a po jej nałożeniu, odczekaj co najmniej godzinę, by nałożyć kolejną warstwę. Najlepsza temperatura do wykonywania tego typu pracy wynosi od 10°C do 25°C. Po zakończeniu pracy wystarczy wypłukać narzędzia w wodzie.

Po wszystkim możesz już cieszyć się ze świetnie odnowionego łóżeczka i samodzielnej, rzetelnie wykonywanej pracy. Po odczekaniu odpowiedniego czasu i upewnieniu się, że łóżeczko zostało odpowiednio zabezpieczone i odświeżone, można przygotować je do korzystania przez nasze pociechy.

Udostępnij