TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Jak odnowić drewniane krzesła?


 

Renowacja krzesła drewnianego to zajęcie nie wymagające szczególnych umiejętności i specjalnych narzędzi. Nadanie drugiego życia staremu meblowi może być świetnym odnowieniem rodzinnej pamiątki i nadaniem jej praktycznego wymiaru. Czasami wystarczy tylko papier ścierny i materiał potrzebny do wzmocnienia i utrwalenia struktury drewna.

 

Odnawianie krzeseł drewnianych

Zaczynając od samego początku, warto sprawdzić, czy w naszym krześle jesteśmy w stanie rozmontować nogi od krzesła. Ten zabieg ułatwi późniejszą renowację i pomoże jeszcze dokładniej zadbać o krzesło. Jeśli jednak wyjęcie nóg od krzeseł wiąże się ze zbyt dużym wysiłkiem lub istnieje realne ryzyko uszkodzenia mebla, nie powinniśmy na siłę starać się ich usunąć. Wiele osób szukając odpowiedzi na to, jak odnowić stare drewniane krzesło, zapomina o tym, że opcji renowacji jest wiele i nie muszą się one ograniczać tylko do zmiany koloru.

 

Renowacja krzesła krok po kroku

Pierwszym istotnym krokiem jest sprawdzenie powierzchni krzesła i zorientowanie się czym drewno było zabezpieczone i pomalowane. W większości przypadków wystarczy zastosować papier ścierny, by usunąć starą powłokę w celu nakładania kolejnych. W trudniejszych przypadkach można zastosować również szlifierkę, co z pewnością ułatwi naszą pracę. Ten najżmudniejszy etap pracy nie tylko świetnie oczyści powierzchnie krzesła, ale może również zniwelować jego niedoskonałości w postaci rys i zadrapań. Czasami może się okazać konieczne zastosowanie specjalistycznych środków do usuwania starych powłok. Po oczyszczeniu starej farby i lakieru krzesło należy dokładnie oczyścić z pyłków i kurzu powstałego podczas czyszczenia powierzchni. Jeśli powstałe na przestrzeni lat ubytki w krześle są na tyle duże, że utrudniają wygodne korzystanie z niego, warto zastosować kit lub masę szpachlową.

 

Czym odnowić krzesła drewniane?

Odnawianie krzesła drewnianego może wiązać się z wyborem wyrobów, dzięki którym uzyskamy różne efekty. Więc jeśli zastanawiasz się, jak pomalować krzesła drewniane, a wcześniej zdecydowałeś się dokładnie oczyścić krzesło, według instrukcji powyżej, warto zastosować Szybkoschnący Lakier do Wnętrz Altax, który pozwoli zachować ci naturalny kolor drewna. Lakier nie tylko świetnie odnowi ten mebel, ale również zabezpieczy go przed zarysowaniami i zadrapaniami. Kolejnym dobrym wyborem może okazać się Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz, która podkreśli naturalny rysunek drewna, ale również nada mu satysfakcjonujący cię kolor. Podobna sytuacja jest w przypadku Oleju do drewna Altax, można również go zastosować, ale należy pamiętać, że drewno musi być surowe i najlepiej by olej był stosowany do twardych gatunków drzew. Jeśli jednak nie zdecydowałeś się na wcześniejsze oczyszczenie powierzchni krzesła i chciałbyś zakryć jego ubytki, wtedy malowanie krzesła drewnianego może się odbyć z użyciem Farby do drewna, MDF i laminatów Altax.

Odnawianie starych krzeseł drewnianych nie wydaje się więc trudną do wykonania pracą, ale na początkowym etapie oczyszczania, może wymagać cierpliwości i dokładności. Jednak efekt, który uzyskamy wraz z zastosowaniem odpowiedniego produkt do pokrycia powierzchni krzesła, wynagradza wszystkie trudy.

Udostępnij