TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Czym malować drewno świerkowe?


 

Drewno świerkowe charakteryzuje się wytrzymałością oraz dobrą trwałością. Jest lekkie i dosyć miękkie. Rozpoznać je można po jasnej barwie. Jest to popularny gatunek, często wykorzystywany w budownictwie oraz stolarstwie.

Malowanie drewna świerkowego należy zacząć od zastanowienia się, jakiego produktu potrzebujesz, co wynika z funkcji, jakie spełnia drewno, oraz jakiego efektu oczekujesz. Kiedy poznasz już odpowiedzi, warto przyjrzeć się asortymentowi sklepowemu i wybrać odpowiedni produkt. Meble z drewna świerkowego możesz odświeżyć za pomocą Szybkoschnącej lakierobejcy do drewna Altax, która podkreśla naturalny rysunek drewna oraz jest odporna na zarysowania i zadrapania. Jeśli nie zależy Ci na zachowaniu faktury mebla, użyj Farby do drewna, mdf i laminatów, która gwarantuje przetestowaną plamoodporność oraz chroni przed uszkodzeniami.

Jeśli jesteś posiadaczem altanki lub mebli ogrodowych wykonanych z tego gatunku drewna, idealnie sprawdzi się impregnat do drewna świerkowego Jedna Warstwa. Jest on łatwy w aplikacji, chroni przed czynnikami atmosferycznymi oraz zapewnia do 4 lat ochrony, dzięki czemu drewniane elementy w Twoim ogrodzie będą wyglądały pięknie o każdej porze roku.

Być może szukasz inspiracji, w jaki sposób zadbać o schody świerkowe. W tym celu polecamy skorzystać z Lakieru do podłóg Altax. To produkt, który za sprawą szybkoschnącej formuły oraz łatwej aplikacji pomoże Ci wykonać tę pracę w trakcie zaledwie jednego dnia. Dzięki niemu schody będą odporne na zarysowania i ścieranie, a Ty będziesz zadowolony z ich eleganckiego wyglądu.

Jeśli w swoim projekcie chcesz wykorzystać olej do drewna świerkowego, możesz z powodzeniem zaaplikować go na taras, do mebli ogrodowych, drzwi oraz podłogi. W ten sposób zabezpieczysz drewno przed rozsychaniem oraz pękaniem, jednocześnie podkreślając jego piękny rysunek.

Chcąc wybrać odpowiedni produkt do pielęgnacji drewna, najlepiej dokładnie przeczytaj zalecane miejsca jego zastosowania lub poproś o radę eksperta. W ten sposób będziesz miał pewność, że dokonałeś właściwego wyboru, a drewno będzie zabezpieczone właściwie.

Udostępnij