TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Czy można impregnować mokre drewno?


 

Drewno jest bardzo popularnym i pożądanym materiałem budowlanym. Wykorzystywane jest zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń do rozmaitych projektów. Każdy, kto decyduje się na jego użycie, musi wiedzieć, że potrzebuje ono odpowiedniego zabezpieczenia. Jednak żeby móc to zrobić we właściwy sposób, należy zadbać o jego wilgotność. Kiedy więc wiadomo, że drewno jest odpowiednio suche? Czy coś się wydarzy, jeśli nałożymy produkty na mokre drewno? Tak, to błąd!

Wilgotność drewna do impregnacji ma znaczenie. Jeśli chcesz, by praca, którą wykonujesz, przyniosła oczekiwane rezultaty, stosuj się do informacji umieszczonych przez producenta na opakowaniu. Impregnacja drewna zdecydowanie przedłuża jego żywotność i jest kluczowa przy korzystaniu z niego jako materiał budowlany. Polega na wysuszeniu drewna a później pokrycia jego powierzchni odpowiednim preparatem. Impregnacja mokrego drewna jest błędem, ponieważ nie wchłonie ono takiej ilości produktu co suche. Ponadto malowanie mokrego drewna uniemożliwi wniknięcie preparatu w głąb jego struktury, co spowoduje niższy poziom oraz krótszy czas ochrony przed korozją.

Impregnowanie mokrego drewna jest więc złym pomysłem. Czynność wykonana w tej sposób zmarnuje Twój czas oraz nie pozwoli uzyskać satysfakcjonującej ochrony drewna. Impregnat na mokre drewno gorzej się wchłania, przez co pozostaje w wierzchnich warstwach drewna. Przez to nie jest w stanie dostarczyć oczekiwanego efektu. Dzieje się tak dlatego, że woda odpycha żywice. Z tego powodu zaaplikowany impregnat na mokro może spowodować, że żywice nie wnikną w powierzchniową strukturę drewna i się w nim nie zakorzenią. Powstała powłoka będzie więc nietrwała. Drewno można malować, jak będzie miało poniżej 20%, najlepiej 18 %. Warto więc zapamiętać, że nakładany impregnat na wilgotne drewno nie przyniesie rezultatu, poczekać aż materiał wyschnie i oszczędzić sobie pracy.

Udostępnij