TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Drewniane legowisko dla psa. Budowa krok po kroku


 

Legowisko dla psa diy to świetne miejsce wypoczynku naszego pupila. Odpowiednio przygotowane i zadbane w trosce o komfort naszego pieska, to również przykład dużej miłości dla czworonożnego przyjaciela. Legowisko dla psa drewniane to nie tylko projekt dla doświadczonych majsterkowiczów. Dzięki poniższemu poradnikowi dowiesz się jak samemu zrobić legowisko dla psa.

 

Legowisko dla psa zrób to sam!

Zacznij od najważniejszych podstaw, czyli zmierzenia rozmiarów twojego pupila, ważne jest, by zachować odpowiednie odstępy między ramami legowiska a zwierzaki. Takie wartości warto wymierzać dokładnie, by pies o każdym rozmiarze mógł spokojnie do legowiska wejść i swobodnie się w nim obracać. Równie istotne będzie mierzenie rozmiaru materiałów, których będziemy chcieli użyć do budowy. Jak zrobić drewniane legowisko dla psa? Materiały, których możesz potrzebować, są ogólnodostępne. Najlepiej będzie wyposażyć się przede wszystkim we wkrętarkę, wkręty lub klej do drewna, szlifierkę lub papier ścierny oraz środki zabezpieczające, takie jak Lakierobejca Ultimate.

 

Legowisko dla psa krok po kroku

Legowisko drewniane dla psa można zrobić z różnych materiałów. Najczęściej wybierane są oczywiście rozwiązania najprostsze. By skonstruować legowisko drewniane z palety, przygotuj europaletę szlifując ją, a następnie oczyszczając. Ponowny krok wykonaj z deskami, które będziesz potrzebował do stworzenia takiego siedziska. Przed połączeniem desek z paletą należy zaimpregnować odpowiednio drewno, a następnie można przystąpić do łączenia materiałów. Jeżeli nastąpi taka konieczność, należy skrócić poszczególne części palety, by pasowały one do wymiarów naszego psa. Rozmieszczając trzy deski wzdłuż palety, zadbaj o to by jedna z nich była wysunięta bardziej, tworząc rodzaj oparcia, a kolejne dwie naturalnie pasowały do boków legowiska tworząc delikatną barierę, wystając ponad drewno. Postaraj się precyzyjnie używać wkrętów i pozbądź się wszelkich źle wystających materiałów, które mógłby sprawić krzywdę twojemu pupilowi. Całość pomaluj Lakierobejcą Ultimate w celu uzyskania pięknego wyglądu i jeszcze trwalszego zabezpieczenia drewna.

 

Legowisko dla psa z drewna

Psią leżankę możesz również stworzyć z samych desek sosnowych, nie posiłkując się specjalną europaletą. Legowisko dla psa z desek powinno mieć u swojej podstawy solidny stelaż, najlepiej by składające się na nie deski były umocowane wkrętami. Podobnie jak w przypadku zastosowania palety, dopasuj odpowiednio ramy legowiska. Pamiętaj o dokładnych wymiarach stelażu, by pies mógł się czuć komfortowo. Jeśli jednak twój pupil jest niewielkich rozmiarów i chciałbyś skorzystać z gotowych materiałów, również mamy na to sposób. Możesz stworzyć legowisko dla psa ze skrzynki lub większej szuflady! Wystarczy, że niepotrzebną już skrzynkę, czy zużytą szufladę dokładnie oszlifujesz i oczyścisz oraz zabezpieczysz odpowiednimi środkami. W przypadku skrzynki pamiętaj o docięciu odpowiednio, lub całkowitym usunięciu, jednej ze ścianek, by piesek mógł wygodnie się do niej dostać. Łóżko dla psa drewniane powinno być przede wszystkim miejscem wygodnym i takim, do którego pupil będzie chętnie wracał. Zadbaj o to, wypełniając przestrzeń legowiska miękką i dużą poduszką, zestawem koców, lub odpowiednio miękkim materiałem.

Komfort i bezpieczeństwo futrzanych podopiecznych są dla ich właścicieli najważniejsze, dlatego warto zadbać o dokładne wymierzenie wymiarów pieska, najlepiej w pozycji leżącej i zapewnić mu odpowiednio duże legowisko. Mamy nadzieję, że z naszym krótkim poradnikiem nie będzie to trudne.

Udostępnij