TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Drewniane belki na suficie – najciekawsze aranżacje


 

Nowoczesne wnętrza są często przełamywane drewnianymi elementami. Jednym z nich mogą być drewniane belki na suficie, które będą pełnić funkcję czysto dekoracyjną, ale mogą być ważnym elementem konstrukcyjnym, podtrzymującym strop. Jak zatem wkomponować ją w wystrój pokoju? W jaki sposób trwale zabezpieczyć, aby wyglądem dodawała unikalnego charakteru?

Belki pod sufitem to nie lada wyzwanie. Trzeba wiedzieć, jak o nie zadbać. Stare zniszczone belki będą wymagać innego podejścia niż nowe, wstawiane w nowym budownictwie.

 

Drewniane belki na suficie aranżacje

Zacznijmy zatem od tych starszych belek, które mogą często liczyć sobie dziesiątki lat. Koniecznie trzeba usunąć z takiej beli starą powłokę malarską, czyli wyszlifować do surowego drewna. Następnie, aby zabezpieczyć starą belkę na suficie, konieczne jest dokonanie jej dokładnych oględzin. Jeśli na drewnianej belce występują otwory, oznacza to, że prawdopodobnie zadomowiły się w niej owady. Wtedy pierwszym preparatem, jaki należy zastosować, jest produkt do zwalczania owadów. Taką belkę trzeba całą zabezpieczyć, a także zadbać o to, aby w każdy otwór środek został zaaplikowany. Po takim zabiegu należy podjąć pierwszą dosyć istotną decyzję, która wpłynie na to, jak belka na suficie będzie się prezentować. Czy chce się zostawić naturalny wygląd starej belki, czy ma bardziej wyglądać jak nowa? Jeśli wybrany będzie drugi kierunek, to wszystkie otwory należy wypełnić specjalnymi kitami do drewna.

Tak przygotowaną belkę można poddać już finalnemu zabezpieczeniu. Na początek impregnat gruntujący, który zabezpieczy drewnianą belkę przed grzybami i pleśniami. Następnie do wyboru jest lakier w formie bezbarwnej, który zachowa naturalny kolor drewna lub lakierobejce barwne, które zmienią kolor belki i nada jej nowego wyglądu i charakteru. W przypadku nowych belek z drewna trzeba zastosować na początek impregnat gruntujący i potem dokonać wyboru, jaki ma być finalny efekt dekoracyjny.

Belki dekoracyjne na sufit nie tracą na popularności, cały czas mają swoich zwolenników. Potrafią ocieplić pomieszczenie. Nie jest prawdą, że o belki sufitowe drewniane trzeba jakoś przesadnie dbać. Jeśli wykona się powyższe kroki z należytą starannością, praktycznie przez długie lata nie będą wymagać żadnej troski, nie tracąc na swoim pięknie.

Udostępnij