TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Drewniana półka w 5 prostych krokach – zrób to sam!


 

Żyjąc w niewielkiej przestrzeni, często brakuje nam miejsca do przechowywania przedmiotów. Jeszcze trudniej o takie, które poza spełnianiem swojej podstawowej funkcji, będzie również dodawało wnętrzu ładnego wyglądu. Odpowiedzią na te problemy może być własnoręcznie wykonany mebel.

 

Zrób to sam półka na ścianę

Pewnie zastanawiasz się, jak zrobić półkę z desek, aby maksymalnie ułatwić sobie pracę. W tym celu przygotuj dwie deski o takiej samej długości. Zeszlifuj je za pomocą papieru ściernego lub szlifierki elektrycznej, a następnie dokładnie oczyść. Aby zakończyć pierwszy etap prac, przyszła półka z drewna powinna zostać zabezpieczona odpowiednim produktem. W tym celu najlepiej sprawdzi się Szybkoschnąca lakierobejca do wnętrz, która podkreśla naturalny rysunek drewna lub Farba do drewna, mdf i laminatów, która tworzy powłokę odporną na plamy. Półki drewniane na ścianę przytwierdzane są w rozmaity sposób. Aby zakończyć tę łatwą pięcioetapową pracę i zamontować półkę, możesz użyć niewidocznych wsporników mocujących, wsporników kątowych, wkrętów lub np. powiesić ją za pomocą gwoździ. Wybierz sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

 

Półka zawierająca kawałek historii

Aby wykonać własny mebel, nie musisz wydawać pieniędzy na zakup nowych desek. Zastanów się, czy masz w domu materiał nadający się do zrobienia półki z drewna z odzysku. Decydując się na takie rozwiązanie, nie tylko oszczędzasz, ale także wprowadzasz do swojego domu wyjątkowość i być może część historii. Wykorzystując stare deski drewniane na półki, warto uprzednio sprawdzić, czy nie są one pokryte pleśnią. Jeśli są zdrowe, można je odpowiednio zabezpieczyć i ponownie wykorzystać.

 

Półka drewniana wisząca

Jeśli chodzi o wygląd półki, najważniejsze jest jej przyszłe zastosowanie oraz Twoje upodobania wizualne. Półki drewniane wiszące mogą przybierać różne formy: od najbardziej klasycznej prostej deski, przez kształt litery L, aż po rozbudowane układy obudowane z czterech stron, zawierające różnej wielkości wnęki.

 

Półka drewniana stojąca

Jeśli masz odpowiednio dużo miejsca, prawdopodobnie możesz pozwolić sobie na większy mebel. Częstym wyborem są półki drewniane stojące, innymi słowy regały. Mogą przybierać prostą formę prostopadle łączących się desek lub bardziej nowatorską, w której deski łączą się ukośnie. Bardziej nowoczesne regały wykonane są z metalu, a jedynie podstawa półek jest drewniana.

Udostępnij

Do poczytania

Przekonaj się jak łatwo dbać o drewno zarówno w Twoim domu, jak i w miejscach wystawionych na zmienne warunki atmosferyczne.

Ściany z drewna w salonie lub w sypialni