produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

O nas


Marka Altax powstała ponad 30 lat temu z miłości do drewna.
Specjalizujemy się w środkach do ochrony i dekoracji drewna,
a także farbach ogrodowych i renowacyjnych do różnego
rodzaju powierzchni. Nasze produkty powstają w odpowiedzi
na potrzeby konsumentów, które identyfikujemy prowadząc
liczne badania rynkowe.

Altax – Trwała satysfakcja!

Filozofią marki Altax jest to, aby przekonać konsumenta, że malowanie, odnawianie i dekorowanie elementów w ogrodzie i domu, to nic trudnego! Prowadzimy klienta krok po kroku, przez całą realizację projektu, podpowiadając jakiego produktu użyć i udzielając wskazówek, jak przeprowadzić daną pracę renowacyjną. Jesteśmy zawsze gotowi, by udzielić pomocy i porady.

Cały proces ułatwia wysoka jakość naszych produktów, tworzonych według najwyższych standardów, nad których recepturą czuwają specjaliści z laboratoriów badawczo-rozwojowych na całym świecie. Z szerokiego portfolio korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i specjaliści, którzy cenią sobie rozwiązania gwarantujące trwałość i ochronę na lata. Produkty Altax produkowane są w Polsce, w Brodziszewie pod Poznaniem.

Najważniejsze momenty

  1. Powstanie firmy Altax

  2. Altax jako najbardziej zaufana marka wśród specjalistów

  3. Altax staje się częścią Sherwin-Williams

  4. Pierwszy produkt wodorozcieńczalny na polskim rynku

  5. Wprowadzenie na polski rynek farb ściennych Valspar

W 2009 roku marka Altax stała się częścią firmy Sherwin-Williams, która jest liderem branży farbiarskiej na skalę globalną. Jako Sherwin-Williams mamy ponad 150 lat doświadczenia w dostarczaniu sprawdzonych rozwiązań dla gospodarstw domowych, przemysłu stoczniowego, architektury drogowej, infrastruktury użyteczności publicznej i przemysłu lotniczego.

Znasz takie ikony USA jak most Golden Gate, słynny napis Hollywood czy Statuę Wolności w Nowym Yorku? Każdą z nich zabezpieczono naszymi produktami – produktami Sherwin-Williams.

Obecnie Sherwin-Williams prowadzi działalność w 120 krajach na 6 kontynentach.