Samodzielna renowacja starych mebli

Samodzielne odnawianie starych mebli staje się coraz popularniejsze. Niewielkim kosztem można stworzyć wymarzony przedmiot o idealnie dobranych kolorach, a sam proces tworzenia daje mnóstwo satysfakcji. Meble po renowacji idealnie wpisują się w charakter danego wnętrza i komponują z pozostałymi elementami wystroju. Trudno się dziwić, że naprawa starych mebli staje się prawdziwą pasją coraz większej liczby osób.

Czym pomalować stare meble?

Renowację mebli należy zacząć od wyboru odpowiedniego preparatu. W tym zakresie powinniśmy kierować się tym, jaki efekt chcemy uzyskać. Dobrym rozwiązaniem będą farby do renowacji mebli Viva Home!. Paleta 20 kolorów obejmuje zarówno żywe barwy, jak i odcienie pastelowe. Farby mają delikatny zapach i mocne krycie. Szybkie schnięcie i brak konieczności szlifowania sprawiają, że prace przebiegają szybko i przyjemnie.

Jeśli mebel narażony jest na zarysowania to oprócz farby warto zastosować lakiery do drewna np. Szybkoschnący Lakier do wnętrz marki Altax. Skutecznie i na długo zabezpieczy malowaną powierzchnię.

Bardzo ważny jest nie tylko wybór odpowiedniej farby, ale także dobór narzędzi. Preparaty do renowacji mebli takie jak farby Viva Home! można aplikować welurowym wałkiem lub syntetycznym pędzlem. Środki do renowacji mebli aplikowane wałkiem pozwolą uzyskać efekt idealnie gładkiej powierzchni. Pędzle syntetyczne pozwolą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak narożniki i wnęki.

Jak ze starych mebli zrobić nowe?

Niektórym osobom domowa renowacja mebli może się wydawać trudnym wyzwaniem. W rzeczywistości nawet laik jest w stanie poradzić sobie z takim zadaniem. Jak odnowić stare meble pokojowe korzystając z farb Viva Home!? Malowane powierzchnie powinny być czyste, suche i odtłuszczone. Preparat należy dokładnie wymieszać. Renowacja mebli powinna obejmować aplikację dwóch warstw wybranego koloru. Przerwa pomiędzy aplikacją kolejnych warstw powinna wynosić minimum 4 godz. Jeśli mebel jest narażony na zarysowania to jego powierzchnia powinna zostać zabezpieczona 1-2 warstwami bezbarwnego lakieru wodnego. Narzędzia warto umyć zaraz po malowaniu, zanim produkty zdążą na nich zaschnąć. Pozwoli to szybko i bezproblemowo usunąć resztki preparatu.

Konserwacja starych mebli

Samodzielne odrestaurowanie starych mebli może być świetnym sposobem na metamorfozę wnętrza, przeprowadzoną niewielkim kosztem. Odświeżanie starych mebli żywymi lub pastelowymi kolorami może przynieść zaskakujące efekty i całkowicie zmienić charakter wnętrza. Różne narzędzia i sposoby renowacji mebli sprawiają, że zniszczone i nieatrakcyjne przedmioty wyglądają jak nowe, lub wręcz przeciwnie – celowo zostają postarzone, wpisując się w modny styl shabby chic. W kilka godzin stare meble zyskują nowe życie.